Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjira - Boten E Sho Me 2 Sy (Feat. Cyanide)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Gjira: E perplasa deren ika jasht se sdua ma met pa,
tvjen inati qe jam ndryshe don me lujt me mu nuk la,
nuk duroj vet dominoj edhe une jam e vshtir,
sla me ma mbyll gojen flas qa du se edhe une jam e lir,
gjelozon kot tvoglen e ben t'madhe,
tu duk vetja i fort po un pa ty kam qare,
un jam lodh un jam lodh kot u lodha un me ty,
mos provo me ma ndrru mendjen se ti mjaft me ke zhgenjy

Ti ti mendon se zben pa ty dhe as mendjen s`ma ke kthi une boten e shoh me dy sy. Ti ti mendon se zbon pa ty se as mendjen s`ma ke kthi une boten e shoh me dy sy.

CYANIDE: Ti boten e sheh me dy sy po une e shoh me tre,
nese mendon xhelozoj ateher zemer nuk me njeh,
t'kam trajtu sikur princes skam dash zemren me ta thy,
t'kam dash mas shumti pi ksaj bote se qaq ma ka ni per ty,
une me ty nuk kam lujt kurr nuk tkam thon me shujt,
ti kam dhon krejt qka kom pas mbrapa ne fetyr mi ke gjujt,
kurr stkom vete ku po shkon me ken ose per cka,
deshi kpucat e lej llafet se sje ka shkon kerka.

GJIRA : Ti ti mendon se qe zben pa ty dhe as mendjen s`ma ke kthi une boten e shoh me dy sy. Ti ti mendon se zbon pa ty se as mendjen s`ma ke kthi un e boten e shoh me dy sy.
E perplasa deren ika jasht se sdua ma met pa,
tvjen inati qe jam ndryshe don me lujt me mu nuk la,
nuk duroj vet dominoj edhe une jam e vshtir,
sla me ma mbyll gojen flas qa du se edhe une jam e lir,
gjelozon kot tvoglen e ben t'madhe,
tu duk vetja i fort po un pa ty kam qare,
un jam lodh un jam lodh kot u lodha un me ty,
mos provo me ma ndrru mendjen se ti mjaft me ke zhgenjy

TY ty mendon se s`bon ty dhe as mendjen s`ma ke kthi une boten e shoh me dy sy. TY ty mendon se z`bon pa ty se as mendjen s`ma ke kthi une boten e shohe me dy sy.

CYANIDE : Mo se bota na pa tu pelra s`bon ashtu se marre,
nje miljon nje qin kujtime krejt don me i gju per dritare,
mos del rrug probleme tona si teater me i shfaq,
atyne qe na kan inatin zemren po don me ja knaq,
ton ato vjete bashke per nje nate don me i harru,
ton nate kur ishim qut prehr temi tu vajtu,
athu ku mbeten premtimet ton ajo dashni ku shkoj,
pershperitet n'veshin tem qysh veq une te kuptoj,
qesht ki karakter i ri ku mbete ajo qika vjeter,
qe me thojke te du me zemer e se ndroje me kerke tjeter,
nese ky se mori fund nisen duhet mi ngul nkry,
nese mundesh ti pa mu mundem edhe une pa


Ky tekst u dërgua nga Teuta   bestgroupGjira
Featuring: Cyanide
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/03/2013


Gjira - Boten E Sho Me 2 Sy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Boten E Sho Me 2 Sy".
3. Video është e këngës "Boten E Sho Me 2 Sy", por nuk këndohet nga Gjira.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjira:


Komente 2