Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjira - Dale Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dale" kënduar nga Gjira.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 13 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
13

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Butrint Imeri, Kida & Ledri Vula - Dale

Butrinti:
U bo von e une po t'pres ty
Kom pi shum sonte muj me des n'ty
Veshun t'dy zi shum classy
Une Coca-Col e ti Pepsi
Habibi, habibi
S'po na len inati neve me u pa cdo dit
Habibi, habibi

Uh baby baby me ty du me kon cdo t'premte
Edhe me ti fal krejt senet qe i don ti
2x

Kida:
O dale dale
Zemren ti ma ndale ndale
O lale lale
A po ma thu vec ni fjale se ti m'kalle

Ledri:
Uh Uh, un ta hupa topin a
Ti ma hupe kodin eh
Nuk-nuk pe di ku jom baby pasha zotin
A n'Miami
A n'Havana?
Ku po shkojm na dy babe a n'panama
Princess Riri, Kylie, Kimi
Tonat ka pak jom ka shoh en ty habibi
Na dy filmi
Tu pi Martini
Lamborghini
Ikem shihmi

Hajde ti tash, ti ha syt un ty
Kudo qe jom vec ti po m'rrin n'kry
Du me ta pa un sherrin ty
Habibi habibi ti

Uh baby baby me ty du me kon cdo t'premte
Edhe me ti fal krejt senet qe i don ti
2x

Kida:
O dale dale
Zemren ti ma ndale ndale
O lale lale
A po ma thu vec ni fjale se ti m'kalle

Baby kom ni qe ti tonave i thu "Mi Corazon"
Hmm, e sado qe po dokesh fly prap te une ateron
E ti e din qe vec ty t'du t'du t'du t'du t'du
Po ndjenjat pi kom shtir mi kontrollu
E ti e din qe vec ty t'du t'du t'du t'du t'du
Po pe kom vshtir me ta pranu

Hajde ti tash, ti ha syt un ty
Kudo qe jom veq ti po m'rrin n'kry
Du me ta pa un sherrin ty
Habibi habibi ti

Uh baby baby me ty du me kon cdo t'premte
Edhe me ti fal krejt senet qe i don ti
2x

O dale dale
Zemren ti ma ndale ndale
O lale lale
A po ma thu vec ni fjale se ti m'kalle

Juvi - Dale

Une mjetin e du tfundit e du Benzo
çekun se pranoj pa 3 ( 000)
Ai per mu esht shum xheloz
une per te jam sikur J lo
E kallim ne sonte e dale ku tdale
cikat i kom bomba kerkush smun na nal ne
E kallim Tiranen e kallim Prishtinen
po na vyn shkrepsa ta dhezim benzinen

Cikat i ka kap vapa
heqim bluze e tanga
Tnxehta si llava
rratatatata rratatatata
ref...
Dale ti dale ti dale
dale ti dale ti dale
dale ti dale ti dale
krejt qitja flaken e kalle kalle (2x)

Tu bo twerk qikat un i kom bomba
kena dal na me thy jo per lova
Trupin tu e lujt sikur kobra tymin tu ja qit
N’range Rover
Kena me pi sonte deri sa t’humb vetdija
Sdim ku kena kerret jasht na pret taxia
Qikat ma sexy jan ktu jo te shpia
krejt Hands up sikur me ardh policia

Lindon Berisha - Dale

Refreni:
Dale dale dale du ma kadale
Her body body hot like buggati
She got it , yeah she got it (O-o-o-o-o..)

Dale dale dale du ma kadale
Her body body hot like bugatti
Dale , i know you got it (O-o-o-o-o..)

Strofa I :
Sa her e shoh te ajo vrehet
Sikur me m'thon hajde gjejëm
Sa ma shum qe afrohet situata nxehet

Bad woman - Damn ! (x2)

E pabesushme qysh po thehët!
Sbesoj ça shoh kur mrapa kthehët
Spo du as me paramenu ça ndodh kur nxehët

Bad woman - Damn (x2)

Pre - Chorus :
Dat beauty gal
Wit a fat boom boom gal
I like di gal and it can be wild
I like di gal, Yes i like di gal (O-o-o-o..)

Refreni:

Dale dale dale du ma kadale
Her body body hot like buggati
She got it , yeah she got it (O-o-o-o-o..)

Dale dale dale du ma kadale
Her body body hot like bugatti
Dale , i know you got it (O-o-o-o-o..)

Strofa II :
Po shkojm' dikun e nuk po kthehëm
Ja zgata dorën ma dha lejën
Me ni buzqeshje t'leht ma pelqeu ideën
Nuk e ka problem, nuk e ka problem

Patjeter du me pa si kcen
Edhe ni sen tjetër e kom n'men
Para se me shku atje ku tham që na nuk kthehëm...
Ec e kallim nejën ec e kallim nejën

Pre - Chorus :
Dat beauty gal
Wit a fat boom boom gal
I like di gal and it can be wild
I like di gal, Yes i like di gal (O-o-o-o..)

Refreni:

Dale dale dale du ma kadale
Her body body hot like buggati
She got it , yeah she got it (O-o-o-o-o..)

Dale dale dale du ma kadale
Her body body hot like bugatti
Dale , i know you got it (O-o-o-o-o..)

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 27/02/2014Më Shumë Këngë Nga Gjira:


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet

Gjira - Dale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dale".
3. Video është e këngës "Dale", por nuk këndohet nga Gjira.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.