Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gjira - Eci N´terr

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eci N´terr".
3. Video është e këngës "Eci N´terr", por nuk këndohet nga Gjira.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gjira - Eci N´terr  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Dimi E Patika"

Komente

Asnjë Koment

03/07/2014

2014-07-03T17:41:50+00:00Ref 2x
Eci n'terr
Kam thanë kjo jetë s´është fer
Nata mi çel sytë, sot me veti është ka më merr
Edhe një herë
Ty po du me t´pa
S´du me besu qe s´je më, besomë, s´ka me lot me kajtë

Vers 1 :

Po bie borë e çoj kryt nalt e këqyri
Jam vetëm unë e nata, hana, yjet
E hapi dorën, i kapi do flokë bore
Durt e nxehta, shkrihet, shpejt si akullore
Çdo hap që po e qes, s´jam e para këndej që shkeli
100 tjerë vijnë nesër, mu s´më njeh më asnjë njeri
krejt po e lypin diellin, po sa i mirë është terri
e vëren kur je ti vet, veç ti, pa asnjë njeri

Refrai 2x
Eci n'terr
Kam thanë kjo jetë s´është feer
Nata mi çel sytë, sot me veti është ka më merr
Edhe një herë
Ty po du me t´pa
S´du me besu qe s´je më, besomë, s´ka me lot me kajtë ...

Vers 2:

Daja ndërroj jetë, mas katër muajve gjyshja
luftë kundër kohës, fluturimin nuk e mbërrita
ah ti moj jetë, po dua vegëzen me ta gjet
pse gjithë këto sende po i bëjmë
kur ti në fund po na merr krejt?

A ka ma zi?!
Se kur e humb besimin n´Zot
E ti ja nis e qanë si fëmijë...
Diçka brenda neve s´na len me pranu
Është një shpresë që një ditë, na prapë kemi me u taku
E deri atëherë .. po më mungon çdo ditë
Po më doket që kurrë gjallë s´je kanë Doki ..
Po e du një zgjidhje ...
Gjithë këto pyetje ja bëra jetës, po hala s´na dha përgjigjën ...

Ref 4x
Eci n'terr
Kam thanë kjo jetë s´është feer
Nata mi çel sytë, sot me veti është ka më merr
Edhe një herë
Ty po du me t´pa
S´du me besu qe s´je më, besomë, s´ka me lot me kajtë ...


Ky tekst u dërgua nga LindaOfficialKartolina (2)

4
1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Gjira:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet