Audio

Gjira - Pike Ne Zemer  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/11/2019

2019-11-12T15:50:22

Teksti:

Albulena Kajtazi

Teksti:

GjiraNa vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Pike Ne Zemer" kënduar nga Gjira.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Pike Ne Zemer".
Videoklipi nga Gjira i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vjollca Selimi & Aziz Murati - Pike Ne Zemer

[Ref. 2x:]
Pike ne zemer
Te un ke me mbet
Pike ne zemer
Per mua s'ka jete

[Vjollca Selimi:]
Sa inate
Me mu pate
Qe se paskam dite
Ka me t'vra ty kjo dashnia
Kur nuk ke me prite

[Aziz Murati:]
Ti kujtove se gabova
Fajin se kam un
Do te vjen dita do te pendohesh
E ke me m'kerku

[Ref. 2x:]
Pike ne zemer
Te un ke me mbet
Pike ne zemer
Per mua s'ka jete

[Vjollca Selimi:]
Le ta dije e gjithe bota
Se me ke lendu
M'dogji malli dhe tradhtia
Me tjetren ke shku

[Aziz Murati:]
S'do i fshije lot e mia
Me lehte do ta kem
Un s'do gjaj embelsia
Tani vet do t'jem

[Ref. 2x:]
Pike ne zemer
Te un ke me mbet
Pike ne zemer
Per mua s'ka jete

Artushi - Pike Ne Zemer

me shiko njeher ne sy
po digjet zemra per ty
kam nje vit qe près nje fjal
e ke marr shum me ngadal

po ta them nje fjal moj zemer
nese ti me do vertet
pyet 100 bej si di vet

per ty jam e vetmja femer
edhe zoti e ka shkru
ne te dy me u bashku

pike ne zemer te kam mbet
mem harru nuk asht e leht
mos me thuj se nuk te du
ty te qjan zemra per mu(x2)

kohen kot mos e hargjo
majtas djathtas mos shiko
tjeter bo e tjeter flet
luj se koha po te del

po ta them nje fjal moj zemer
nese ti me do vertet
pyet 100 bej si di vet

per ty jam e vetmja femer
edhe zoti e ka shkru
ne te dy me u bashku

pike ne zemer te kam mbet
mem harru nuk asht e leht
mos me thuj se nuk te du
ty te qjan zemra per mu(x4)

Arta Bajrami - Pike Ne Zemer

Ti flet per ndarje te qet
per ty krejt eshte leht
e merr kete pun
shum te thjesht
ti mos provo
te me qetesosh
mos me prek
s'kam nevoj

mbaje mend emrin tim
mbaji mend lot e mi
do te shihemi prap
do te takohemi prap
do te mundohem te
ta shkaterroj ty qdo hap

ref:
fjalen me fjal
dhembjen me dhembje tash
fajin me faj
do ta kthej un ty nje dit
piken ne zmemer me pik ne zemer
un do ta kthej
s'kam meshir per ty aspak

me ty shpresen e prej
nervozen e ndjej
tash kur shpinen ty ta kthej
ti mos me mendo
se me nje falj
do te jesh okey me mu ti

mbaje mend emrin tim
mbaji mend lot e mii
do te shihemi prap
do te takohemi prap
do te mundohem te
ta shkaterroj ty qdo hap

ref:

fjalen me fjal
dhembjen me dhembje tash
fajin me faj
do ta kthej un ty nje dit
piken ne zmemer me pik ne zemer
un do ta kthej
s'kam meshir per ty aspak(2X)
Më Shumë Këngë Nga Gjira:

Më Shumë...