Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjon Karrica

Gjon Karrica
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Ditëlindja:
  • 23 Tetor
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  17
Këndon kryesisht: pop dance

Gjon Karrica është këngëtar i njohur. Ky është këngëtari i ri nga Gjakova, me origjine nga Mirdita, por që jeton prej vitesh në Zvicër, Gjon Karrica. Ai po bashkëpunon me emra të njohur të muzikës së huaj, mes të tjerësh me producentin Anton Nue. Gjoni shquhet për një talent dhe stil të veçantë në muzikë dhe njihet për video shumë të veçanta.

Më datë 29 Qershor 2013, Gjon Karrica publikon videoklipin "Lugati". Me këtë këngë, ai merr pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Më datë 21 Qershor 2014, Gjon Karrica publikon videoklipin "Miz Kxeh".

Më datë 29 Mars 2015, Gjon Karrica & Jassy Hannessy publikojnë videoklipin "Sex Toy".

Më datë 18 Korrik 2015, Gjon Karrica publikon videoklipin "E Du Nje Virgjereshe".

Më datë 27 Shkurt 2016, Gjon Karrica publikon videoklipin "Bombardime".

Më datë 30 Korrik 2016, Gjon Karrica publikon videoklipin "Shqiptari I Zi", në bashkëpunim me Jessy Hennesy.

Më datë 30 Shtator 2018, Gjon Karrica publikon videoklipin e këngës "Ku**a", e cila është një rrëfim i vërtetë me një klip interesant për të cilin Gjon Karrica u përkujdes vetë. Kënga është punuar nga Anton Nue dhe nga vetë Gjon Karrica. Projekti ishte paralajmëruar kohë më parë dhe tashmë është publikuar në rrjetin social YouTube.

Më datë 14 Tetor 2021, Lugati publikon videoklipin "Whiskey". Teksti i këngës u shkrua nga Gjon Karrica.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  ismeti19    endritbraho  

Komente

Asnjë Koment

Kanali

Youtube

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Gjon Karrica »

Komente 0