Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjon Lleshi - Do Ta Bajm Ni Dasem T'madhe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Po vi sivjet nga gurbeti djal i ri edhe beqar
ja kam dhan un besen nanes ni shqiptare du me marr
Nvendin tim un kur ja mrrina tana tmirat i kam gjet
A bjondinen a zeshkanen jam ra n'hall spo di me zgjedh

Ref 2x: Rruges kur kalove zemren ma gezove
Nese ti se nshon Kosoven
Do ta la un diasporen

Do ta bajm ni dasem tmadhe nihet
Zani dej n'Shqipri 2x
E paske gishtin per unaz jepma
Doren moj dashni 2x

Ref 2x: Rruges kur kalove zemren ma gezove
Nese ti se nshon Kosoven
Do ta la un diasporen

Kqyrni shoqe o qfar dasme bajna i e o
Kqyrni shoqe o qfar dasme bajna o
Knojn shoqnia me curle e tupana i e o
Knon shoqnia me curle e tupana o

Ref 2x: Rruges kur kalove zemren ma gezove
Nese ti se nshon Kosoven
Do ta la un diasporen.


Ky tekst u dërgua nga LyricsGjon Lleshi
Publikimi: 26/01/2016


Gjon Lleshi - Do Ta Bajm Ni Dasem T'madhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Ta Bajm Ni Dasem T'madhe".
3. Video është e këngës "Do Ta Bajm Ni Dasem T'madhe", por nuk këndohet nga Gjon Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjon Lleshi:


Komente 0