Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjon Lleshi - U Treta Ne Gurbet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

S'deshta te besoj se sdo te jesh me kurr
Me mu
Kur me than, kur me than se jet
Ke ndrru
E une larg, larg nga vendi im
Lamtumire smujta met than
O baba im

Gjith familja, farefisi edhe shoke m'kan
thirr sot mu me m'ngushllu

Ref. 2x:
E ti moj nan banu e fort se bab
Ma sdo tkem
E mallkoj gjithkend ne ket bot
E mallkoj te ziun gurbet

Qe sa vjet une baben e lash vet
E lash vet e u treta ne gurbet

Gjith familja, farefisi edhe shoke m'kan
thirr sot mu me m'ngushllu

Ref. 2x:
E ti moj nan banu e fort se bab
Ma sdo tkem
E mallkoj gjithkend ne ket bot
E mallkoj te ziun gurbet

Qe sa vjet une baben e lash vet
E lash vet e u treta ne gurbet


Ky tekst u dërgua nga LyricsGjon Lleshi
Publikimi: 09/02/2018


Gjon Lleshi - U Treta Ne Gurbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "U Treta Ne Gurbet".
3. Video është e këngës "U Treta Ne Gurbet", por nuk këndohet nga Gjon Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjon Lleshi:


Komente 0