Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gjyks - Gabimi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gabimi".
3. Video është e këngës "Gabimi", por nuk këndohet nga Gjyks.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gjyks - Gabimi  (Feat. Bekim Deari)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Bekim Dehari

03/11/2008

2008-11-03T05:49:11+00:00Na dy rasisht n'park t'qytetit jem taku,
Permes ni shok temit ty drit t'pata njoftu,
Bukuri e rrall bash qasi sikur n'prall,
Edhe njerzit e dekt qe pi vorrit i ringjall,
E kom dit e kom vshtir,
se ti je kon shum e mir,
Numrin ta kom kerku,
meniher tu kom lajmru,
Po n'fillim gati asni fjal na nuk e thojshim,
ma shum njoni tjetrin qysh morim frym e ndegjojshim,
e qashtu e thym akllin ja nisem bashk me dal,
naper kafiqa diskoteka s'dishim hiq mu nal,
po nuk shkoj gat e gjinja ja nisen tu fol,
ti veq rrishe tu kesh e un veq ma shum tu mrrol,
thojshin un jam engjull e per ty kishe dreq,
ma mir me na prish pun se mu nuk um bje hiq keq,
po ti sja nove veshin thojshe per ty do t'vdes,
e pash ma von se e kishe pas veq per interes,

Saher kam dasht ty me t'besu,
dhe qdo her ti mu shum me ke lendu,
tash mos vajto jeto e lir,
vetem dije se s'do t'gjesh ven ma t'mir,

U bo ni vjet un e ti bashk halo jem,
po harmonin e njejt si n'fillim nuk e kem,
se ti ja nise tek tash me qit brina,
ishe kon e njoftur,ma e njoftur se Qoqolina,
po ti e njoftur tersisht ne qat aspekt,
femer me defekt pa moral e as respekt,
qasi qe krejt t'zezat mas shpine ti punon,
e menon qe ka hala budall qe ty t'beson,
e kadal dale un ja nisa mu terher,
e ti si rriqen nuk u ndajshe tu pat n'tek,
me rrena dallavera lidhja jon me mbijetu,
gjall e dekun bojshe be qe ti ke ndryshu,
po qysh thot poplli uki kimen e ndryshon,
po zanatin ma t'vjeter n'bot kurr se harron,
tash shko ka t'dush se per mu ti je dek,
sosht kurgjo e re per ty se ti je msu me hek,

Saher kam dasht ty me t'besu,
dhe qdo her ti mu shum me ke lendu,
tash mos vajto jeto e lir,
vetem dije se s'do t'gjesh ven ma t'mir,

Tash po t'sho rrugve je bo gjyna me t'ardh,
ti si pik e zez e per rreth teje gjithqka e bardh,
edhe diten tash pi nates sun po e dallon,
se diten diku mshelesh e naten vetem ladron,
tu ka bo monoton tash edhe drog po konzumon,
se i humbe shpresat dikon tjeter mo spo e mashtron,
e din qe je veq vet ska kush me t'nimu,
po para se me ndodh u dasht ma mir me menu,
dikush tash thot qashtu u kon e shkrume,
kjo vajz e mjer me jetu jet t'mallkume,
po nuk besoj qe fati n'ket rrug e ka shti,
tu pas jet n'kollor me jetu n'bardh e zi,
po jav lo si porosi mos luni me kerkon,
se ju bohet von edhe ty e njejta t'gjon,
ke qysh ke jeta prap se parp vazhdon,
ishalla dikush tjeter n'ket menyr nuk gabon,

Saher kam dasht ty me t'besu,
dhe qdo her ti mu shum me ke lendu,
tash mos vajto jeto e lir,
vetem dije se s'do t'gjesh ven ma t'mir,


Ky tekst u dërgua nga  Valentina
Më Shumë Këngë Nga Gjyks:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet