A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjyle Qollaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  141
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Austri 
BIOGRAFIA: Gjyle Qollaku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore qytetare. Gjyle Qollaku eshte nje kengetare shqiptare e muzikes popullore, Pop etj. Gjylja ka lindur ne Maqedoni ku dhe e kreu shkollimin e mesem dhe filloren ne qytetin e SHkupit. Per momentin ajo jeton ne Austri. Eshte e martuar dhe ka 1 femije. Në vitin 1999, Gjyle Qollaku publikon albumin "Dhimbje Dashurie". Në Qershor 2009, Gjyle Qollaku merr pjesë në Polifest 2009 me këngën "Larg Jetes Tende". Më datë 24 Maj 2014, Gjyle Qollaku publikon vide...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Dhimbje Dashurie (1999)

Mos Harro

S'e Besoj


» Dërgo Një Këngë »

Përgjithmonë


Artistë Të Ngjashëm:

Dëshira Muxhuni

Marigona Jelliqi

Dorina Garuci

Leonora Poloska

Venera Lumani

Drita Musliu

Elita Reçi

Leonora Bahiti

Fitnete Tuda

Arjeta Zhuta


Tags: Gjyle Qollaku, Gjyle Collaku, Xhyle, Gjyla

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019