Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyle Qollaku - Eja, Eja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Dhimbje Dashurie"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Eja, Eja" kënduar nga Gjyle Qollaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gjyle Qollaku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Muharrem Ahmeti - Eja, Eja

kur me pyet per dashni kur e din ti qe per ty kur me pyet per dashni kur e din ti qe per ty
pse nuk don ti me m'shiku nuk dihet a je zemru

reff:
eja eja me u pajtu mos gabo ti me mu eja eja me u pajtu mos gabo ti me mu nuk kam pas nuk kam dit hileqare sikur ty zgjata doren me u pajtu ket dashni sdu me m'mbaru

sa te pash po s'kisha fat ne te dy dashni me bo sa te pash po s'kisha fat ne te dy dashni me bo
eja te lutem me u bashku se un vetem ty te du

ref:
eja eja me u pajtu mos gabo ti me mu eja eja me u pajtu mos gabo ti me mu nuk kam pas nuk kam dit hileqare sikut ti zgjata doren me u pajtu ket dashni s'du me mbaru(2x)

Mimoza Abedini - Eja, Eja

Shikoj veten ne pasqyr shume paskam ndryshar nje pik loti ne paq ra syri im eshte duke qa per ate qe deshta shum iku dhe me la ne gjume shkoj vajti nuk e di dhe me la ne vetmi ejja ejja ku je futur dhe pse jam duke u lutur mu largove ne rini pleqeria shpejt do vi ejja ejja ku ke ikur mos kujto se jam e fikur une do vdes ne puthjen tende eja se po qmmendem ... Nese degjon nje tik-tak me rre zemra si sahat ajo eshte ne gjoksin tim prandaj ma kthe ate merak ti je dielli i syve te mi ejja te te mbaj ne gji te ma kthes ate lumturi mos me ler te behemmi ejja ejja ku je futur dhe pse jam duke u lutur u largove ne rini pleqeria shpejt do vi ejja ejja ku je ikur mos kujto se jam e fikur une do vdes ne puthjen tende ejja se po qmmendem ....Ejja ejja ku je futur dhe pse jam duke u lutur mu largove ne rini pleqeria shpejt do vi ejja ejja ku ke ikur dhe pse jam duke u fikur une do vdes ne puthjen tende eja se po qmmendem.........

Maya Alickaj - Eja, Eja

Ndjehem vetëm kur largohesh ti
Më mungon
Kur më fal ti një veshtrim të ftoht
Më trishton

Eja, eja me mua
Eja, eja të dua
Eja, eja po vuaj
Një fjal zemre ma thuaj

Më shiko ti
Syt që flasin shum
I kuptoj
Më beso ti
Kur nuk je s'jetoj

Mos ik...

Eja, eja me mua
Eja, eja të dua
Eja, eja po vuaj
Një fjal zemre ma thuaj

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Gjyle Qollaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet