Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyle Qollaku, Yll Demaj, Donika, Selimi, Vjollca & Gjovani - Kush Niset Me Bo Sevda Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kush Niset Me Bo Sevda" kënduar nga Gjyle Qollaku, Yll Demaj, Donika, Selimi, Vjollca & Gjovani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Florent Abrashi - Kush Niset Me Bo Sevda

Amani amani hallin pse s'ma qani
Zemra mu dogj, shpirti mu poq
Sevdaja s'mu hoq nga bukuria saj!

Kush niset me bo sevda
Në moshën e pleqërisë?

Mjerë atë që e rren mendja
Kujton vitet e rinisë

Pleqerinë askush se do
Zemra jonë nuk e pranon
Pleqerinë askush se do
Zemra jonë nuk e pranon

Vetëm një rrudhë, vetëm një thinjë
Koha ikën mosha shkon
Vetëm një rrudhë, vetëm një thinjë
Koha ikën mosha shkon

Asaman moj manushaqe, a s'ma fal pak dashurinë
Asaman moj manushaqe, a s'ma fal pak dashurinë
Na vurre zjarrin e kësaj bote, Na more n'qafë plot pleq e të rinj
Na vurre zjarrin e kesaj bote, Na more n'qafë plot pleq e te rinj

Zemra ç'mu dogj, melçia ç'mu poq
Si t'ia bëj o shokë as vet unë nuk e di…

Offchestra - Kush Niset Me Bo Sevda

Kush niset me bo sevda
Në moshën e pleqërisë?

Mjer atë që e rren mendja
Kujton vitet e rinisë

Gjith njerzimi le ta dijn
Se sevdaja ska kufi

Une vet e kam provu
si ne rini dhe ne pleqni

Ura:
Zemra mu dogj, shpirti mu poq
Sevdaja smu hoq nga bukuria saj!
Amani amani halin pse sma qani
Si tja beje o shok as vet une nuk e di…

Stefi Prifti & Endri Prifti - Kush Niset Me Bo Sevda

Kush niset me bo sevda
Në moshën e pleqërisë?
Mjer atë që e rren mendja
Kujton vitet e rinisë
Pleqërinë askush s'e don
Zemra kurrë nuk e pranon
Del një rrudhë e del një thinjë
Koha ikën, mosha shkon.

Më shumë këngë me këtë titull:


Featuring: Donika Hajra
Featuring: Yll Demaj
Featuring: Selim Llumnica
Featuring: Vjollca Luka
Featuring: Gjovani Gjonaj
Publikimi: 31/12/2015Më Shumë Këngë Nga Gjyle Qollaku:


Komente 0


Gjyle Qollaku, Yll Demaj, Donika, Selimi, Vjollca & Gjovani - Kush Niset Me Bo Sevda
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Niset Me Bo Sevda".
3. Video është e këngës "Kush Niset Me Bo Sevda", por nuk këndohet nga Gjyle Qollaku, Yll Demaj, Donika, Selimi, Vjollca & Gjovani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.