Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Se Sot Eshte Dasma Jone Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

erdhi dita e marteses
ne te dy bashke te jetojme
jeten tone bashkeshortore
deri ne vdekje bashke ta qojme
kengetari, qiftelija,tupani dhe sharkija
nana, baba dhe vllaznija u gezua mbare shoqerija

lidhem besen dashurine, sod dhe pergjithmon
le te ndegjoj e mbare bota, se sod eshte dasma jone
kengetari, qiftelija,tupani dhe sharkija
nana, baba dhe vllaznija u gezua mbare shoqerija

edhe mali po ushton, se sod dasem ban shqiptari
bes dhe sipas tradites sone,jehon kenga bjen tupani

kengetari, qiftelija,tupani dhe sharkija
nana, baba dhe vllaznija u gezua mbare shoqerija


Gjyste Vulaj - Se Sot Eshte Dasma Jone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Se Sot Eshte Dasma Jone".
3. Video është e këngës "Se Sot Eshte Dasma Jone", por nuk këndohet nga Gjyste Vulaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjyste Vulaj:


Komente 0