Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Tka Fal Zoti Bukurine Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Tka fal zoti bukurine sikur hana kur ndriqon,
flokt e zeza tpaskan hije, ti pelqeva syt e shkrum (2x)

Flokt e tua kacurrela,
more djal hije te kan,
mor i bukri e pran veres,
shpirt e zemer ty te kam.

Tka fal zoti bukurine sikur hana kur ndriqon,
flokt e zeza tpaskan hije, ti pelqeva syt e shkrum (2x)

Me se shumti ty te deshta
se ne zemer me ke hy
o pellumb bre i bardh si bora
sa me merr malli per ty

Tka fal zoti bukurine sikur hana kur ndriqon,
flokt e zeza tpaskan hije, ti pelqeva syt e shkrum (3x)


Ky tekst u dërgua nga Gjelosh Gjeloshaj Haha

Gjyste Vulaj - Tka Fal Zoti Bukurine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tka Fal Zoti Bukurine".
3. Video është e këngës "Tka Fal Zoti Bukurine", por nuk këndohet nga Gjyste Vulaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjyste Vulaj:


Komente 0