Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Potpuri 1 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  9

O dola jasht oj nan
e po binte shi e
hej hej
e po binte shi e
hej hej.

O djali bukur nan
po ma ben me sy e
hej hej
e po ma ben me sy e
hej hej.

Hajde hajde
naze naze
kysmetim
me kajde kajde.

Hajde hajde
naze naze
kysmetin
me kajde kajde.

Hajde hajde oj Nazmie
mbushnai gotat me rakie
hajde hajde oj Nazmie
mbushnai gotat me rakie.

(pj.29)

O ti djai pa martue
o ti djali pa martue
shit sahatinmerrem mue
shit sahatinmerrem mue.

Une sahatin nuk e shese
une sahatin nuk e shese
ja do te marr e ja do te vdese
ja do te marr e ja do te vdese.

(pj3 e fundit)

Nuk ka dasem e pa daulle
nuk ka valle e pa valltare
dhe ne vdeksha po ju vazhdoni
me kenge ne zemer e ballin lart.

Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o djale i ri
o se erdhi koha.

Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o djale i ri
o se erdhi koha


Ky tekst u dërgua nga  Eliosshuli


Nuk kemi video për këtë këngë.
Gjyste Vulaj - Potpuri 1
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri 1".
3. Video është e këngës "Potpuri 1", por nuk këndohet nga Gjyste Vulaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjyste Vulaj:


Komente 0