Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Potpuri Dasme Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Xhinxhile moj xhinxhile
Xhinxhile e malit o x2

Kam sevda moj kam sevda
Kam sevdane e djalit o x2

Jarna na jarna ne
Jarna na te keqen e x2

...

Kur te pashe une ne kojshi
Drite u bere syve mi
Per ty pyeta sa te shiqova
M'thane e ikur nga Kosova

Se çka ndjeva une per ty
Ate dite ta thashe ne sy
Dhe te gjitheve u tregova
E du vajzen nga Kosova

Kosovare kosovare
Zemren a ma fale
Seç me dogje prush me bane
O moj kosovare x2

Cka mendoni prind te mi
A thu me u fejue
O po po m'thone baba e nana
Zoti keshtu e ka shkrue

Cka po thu bre vellau im
A thu jam e re
Jo jo jo moter e dashur
Njizet vjet i ke

Knoni zogj te malit o
Celni lule te kuqe
Se une sot aman
Do te bohem nuse x2

...

Sot ne mengjes
Sa me doli gjumi
Dola ne dritare
Aman ç'u gezova

Pashe nje tufe lule
Aman lule te kuqe
???
O moj per nuse

Ti synin si rrush
E une si zanush
Le ta kan zili
Djale per ne gjithkush

O djale per ne gjithkush

...

Hajde gjakovare
Hajde hajde luj me dore
Cike e Mitrovices
Hajde hajde me dasmore

Hajde hajde hajde djem e çika
N'darsmen tone te madhe
Te knojm kang te hedhim valle
Valle kosovare x2

...

Hajde Shote marshalla
Fluturo me kra x2

Lujma Shote doren o
Se ta fala oren o x2

...


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Gjyste Vulaj - Potpuri Dasme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Dasme".
3. Video është e këngës "Potpuri Dasme", por nuk këndohet nga Gjyste Vulaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjyste Vulaj:


Komente 1