Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 13-04-2016
  Këtë korrik bën 39 vjeçe, por ende e konsideron veten në kulmin e rinisë përderisa ka pamje të kuruar dhe një trup super të tonifikuar. Këngëtarja nga Mali i Zi, Gjyste Vulaj është nënë e një vajzë të rritur, Risanës, dhe djalit më të vogël Besart nga martesa 23 vjeçare me menaxherin e saj, Sokol Vulaj. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/28256 Edhe pse ndonjëherë në media kanë qarkulluar lajme për divorc mes tyre, ata sërish shfaqen shumë të dashuruar me njëri-tjetrin. Së fundi, Gjyste ka postuar një foto shumë provokuese me bashkëshortin, të cilën e ka ndarë me miqtë duke sqaruar se, bëjnë s...
 • 01-11-2015
  Këngëtarja Gjyste Vulaj ndonëse i ka kaluar të 30-tat dhe nuk është më në moshë sikur dikur, ajo prap se prap nuk po e ka problem ekspozimin e tepërt në foto, video apo kompeticione të ndryshme. Edhe Gjystja si shumë të tjerë mbrëmë ka festuar Halloween-in dhe me rastin e kësaj festeje, ajo kishte vendosur që të vishej me një veshje të zezë dhe tejet provokuese, duke u dukur kështu si një shtrigë seksi e rrethuar nga lakuriqët e natës. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/46801...

 • 30-10-2015
  Këngëtarja pa dyshim që është një emër i njohur për juve. Ajo ka një kohë të gjatë që nuk është parë në skenën muzikore me ndonjë projekt të ri, mirëpo ajo nuk ndalë aktivitetin e saj në rrjete sociale. Nga fotot e fundit të Gjystes, ndryshimet e saja në trup janë të dukshme pas ndërhyrjeve të shumta në gjoks, mollëza dhe buzë. Ndërsa ajo çka bie në sy është (zh)veshja e saj. Mesa duket Gjystja i ka pas në merak rrobat e hapura, pavarësisht moshës së saj. ndërsa që edhe më tej vazhdon të publikojë foto në të cilat shfaqet pothua...

 • 30-06-2015
  Këngëtarja Gjyste Vulaj sot ka publikuar këngën e re me videoklip. Kënga është një këngë ritmike dhe shumë verore. Si gjithmonë ajo duket shumë seksi dhe në formë ashtu siç jemi mësuar ta shohim çdoherë me një stil të veçantë....

 • 06-06-2015
  ëngëtarja e njohur Gjyste Vulaj duket se nuk e ka aspak problem që të shkëmbej momente intime me fansat e saj teksa qëndron në shtrat me bashkëshortin e saj, Sokolin. Ajo shikon syrin e kamerës kurse burri i saj dëgjon muzikw me kufje. Femra e skenës e cila nuk din të ndalet, njëkohësisht nënë e dy fëmijëve duket aq në formë sa që ia kanë lakminë shumë femra të tjera për faktin se duan të duken si ajo dhe të kenë suksesin si Gjystja. Agjenda e saj është e stërngarkuar, mjafton t’i hidhet një sy profilit të saj në facebook dhe...

 • 22-05-2015
  Këngëtarja Gjyste Vulaj ka publikuar sot në rrjetin e saj social në facebook një foto ku shihet se ka bërë një maskë fytyre. Ajo ka treguar gjithashtu se i kushton mjaft kohë vetës ndaj një maskë fytyre në një qëndër estetike është një relax i vërtetë për të. Në mbishkrimin e fotos Gjystja ka treguar se këtë maskë po e rezlionte para se të nisej për të kënduar në një darsëm....
 • 02-04-2015
  Ajo njihet për linjat trupore seksi dhe vallëzime seksi, ndërsa këtë e dëshmon pa problem nëpër koncerte dhe ndeja të ndryshme. Bëhet fjalë për këngëtaren shqiptare, Gjyste Vulaj, duket se e qon mirë me familjarët e bashkëshortit, Sokolit. Aq shumë është mikeshë me kunatin e saj, Valentinin, saqë vetëm ajo mund t’i bëjë këto veprime, siç shihet në fotografinë e publikuar në Instagram....

 • 11-12-2014
  Se Gjyste Vulaj është e çuditshme, kjo tashmë dihet. Ndonëse rreth të 40-ve dhe nënë e dy fëmijëve, Gjyste Vulaj tërë ditën rri në Facebook. Këngëtarja ka një djalë të vogël, të cilit duket se shpesh ja huazon biberonin (gjykuar nga foto). Ndryshe, Gjyste Vulaj me patjetër ka dëshirë të bije në sy. Ajo mund te zhvishet, të flas palidhje, të fotografohet me biberon, etj...vetëm të jetë në media. Ne, thjesht po ja bëjmë qejfin. Shijoje Gjyste!...

 • 09-11-2014
  Këngëtarja Gjyste Vulaj ka shprehur pa kënaqësitë e saj sa i përket disa mediave dhe gazetave të cilat kanë publikuar foto të vajzës së saj e cila sot mbushi 17 vjeç. Këngëtarja është ndjerë aq e revoltuar nga disa persona, të cilët siç ka thënë ajo e quajnë vetën gazetar sa që ka vendosur të shpërthejë menjëherë me një postim në facebook. Sipas saj nuk është e rregullt të cenohet privatësia e askujt, e aq më pak të publikohet familja pa miratimin e këngëtares. Ky është postimi i Gjyste Vulaj në rrjetin e saj social Facebook:...

 • 02-11-2014
  Këngëtarja e njohur Gjyste Vulaj ka postuar disa foto në rrjetet e saj sociale teksa shihet më proovkuese se kurrë. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/33660 Gjersa ajo ishte duke pritur në një Terminal Doganor në Frankfurt, nuk ka hezituar të shkrepë disa fotografi edhe në makinën e saj të cilat gjithashtu janë provokuese....
 • 06-10-2014
  Këngëtarja e njohur rrëfen momentet e ankthit në Santorini, por zbulon edhe fotot e nxehta të realizuara atje. Një incident i pakëndshëm i ka ndodhur vetëm pak ditë para se ajo të kthehej në Mal të Zi, teksa në shoqëri të djalit, Besartit, ka qenë duke shëtitur nëpër qendrën e qytetit grek. Këngëtarja ka rënë pre e hajdutëve, të cilët e kanë tmerruar atë dhe djalin, por për fat nuk kanë mundur t’i vjedhin asgjë, edhe pse, sikur vetëm çantën t’i merrnin hajdutët, do të kishin mundur të blejnë një “Mercedes” të mirë. Sezoni i verës ka kohë që ka mbaruar, por jo pushimet e të njohurve tanë të cilët pasi kanë mbaruar punën, janë dre...
 • 27-09-2014
  Kam qenë 15 vjeçe kur zemrën dhe gjithçka tjetër,me shpirt e zemër ia fala Sokolit tim me të cilin kam 20 vjet martesë dhe pa më prekur kurrë asnjë mashkull përveç tij- tregon Gjystja për Kosovaren. Pas shumë vitesh martese dhe pas vajzës me emrin Royana,e cila për nga mosha është adoleshente,Gjystja ka vendosur që ta sjellë në jetë edhe një fëmijë,edhe një djalë,çka edhe ndodhi. Ia plotësova dëshirën vjehrrës sime – ka qenë mesazhi i parë i dhënë nga këngëtarja ,e cila bënte me dije se vjehrra e saj dëshironte me çdo kusht një ni...

 • 25-07-2014
  Ka kohë që edhe në Kosovë kanë nisur organizimet dhe koncertet në këtë sezon me plot zhurmë popullate. E natyrisht që sidomos të rinjtë që vijnë për të kaluar pushimet në vendlindjen e tyre duan argëtim, e për këtë ka menduar shumë mirë duke sjellë artistët shqiptarë më ‘in’ Robert Ukaj, menaxheri i njohur i kompanisë ‘Mega Event’ në Zvicër. Ne mësojmë se pikërisht nga kjo kompani super e sukseshmë në Diasporë me eventet që bën, ka mbeldhur yjet duke i sjellë në Kosovë si Gjyste Vulën, Sabri Fejzullahun, Leonida Marjakaj, Mark Marku, ...

 • 23-06-2014
  Seksi këngëtarja e njohur Gjyste Vulaj ka manovruar me flokët e saja duke i ndryshuar kështu ngjyrën, madje edhe formën e tyre ndryshe nga ajo që jemi mësuar të shohim këngëtaren e njohur. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/29569 Edhe pse është nënë e dy fëmijëve të mrekullueshëm, ajo vazhdon të mbaj linja të bukura trupore dhe një fizik që mahnit fansat gjithmonë. Sapo është kthyer nga një pushim në Turqi, për të vazhduar aktivitetin e saj muzikorë pasi që njihet se është një nga këngëtaret su...

 • 20-05-2014
  Sokol Vulaj në një prononcim për Gazetën Express ka thënë se nuk ka asgjë të vërtetë nga lajmi se ai është ndarë nga këngëtarja Gjyste Vulaj. Lajmi se këngëtarja Gjyste Vulaj është ndarë nga Sokoli është tërësisht i pavërtetë. Këtë e ka konfirmuar për Express burri i Gjystës, i cili ka thënë se nuk ka asgjë të vërtetë nga ky lajm. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/25397 “Unë sapo u ndava nga ajo për të pirë një kafe me një mik timin, ndërkaq më vonë kemi planifikuar të dalim prapë bashk...

 • 31-03-2014
  Për të fjalët e të tjerëve nuk vlejnë asapk në rast kritikash, pasi gjithçka që bën e bën me vetëdijen e saj. Shpesh ka ndodhur që është kritikuar në lidhje me veshjet, apo ekspozimet e saj, pasi për të qenë të sinqertë Vulaj ka një trup fantastic pavarësisht moshës që ka. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/26803 Këtë herë Gjystja ka shfaqur në facebook një foto tejet domethënëse, por që për një pjesë të madhe është cilësuar si foto provokative. Menjëhrë pas këtyre reagimeve Vulaj ka vendosur t...

 • 09-12-2013
  Nata e parë e vitit të ri që po vjen 2014 këngëtaren e madhe Gjyste Vulaj do ta gjejë në Amerikë e kontretisht në New York, pasi ajo është e ftuar në një super mbrëmje që është quajtur “Nata Shqiptare në New York” për të festuar Vitin e Ri me qindra e mijëra shqiptarë atje. Gjyste Vulaj po përgaditet që të mbledhë të gjithë shqiptarët në këtë show madhështor për të festuar ditën e parë të Vitit të Ri. Organizatorët e sukseshëm të mbrëmjeve muzikore Rifat Demiri dhe Fatmir Cuka kanë menduar që të sjellin një mega mbrëmje në ditën e par...

 • 09-11-2013
  Është nënë e dy djemve dhe bashkëshorte e mirë, por ajo adhuron dhe e përcjell gjithmonë të rejat e këngëtares së saj të preferuar Gjyste Vulaj. Kjo është Jozefina Kryeziu me origjinë nga Kosova, por që jeton në Zvicër e cila ka dëshirë me shumë emocione të tregojë për artisten e saj që e don më së shumtë dhe që e dëgjon nga mëngjesi deri në darkë. “Pse unë e dua këtë këngëtare është sepse jo vetëm ka këngë të bukura dhe bën muzikë të mirë, por është edhe një person shumë i dashur, dhe sa herë unë e kam takuar ose kam biseduar me të k...

 • 06-11-2013
  Kemi dëgjuar shpesh herë se VIP-at e huaj kanë shumë fansa, por tashmë nëse do të flasim për një artiste shqiptare sic është Gjyste Vulaj, atëherë edhe ajo ka shumë fansa. Ne e kemi takuar një djalosh i cili quhet Fran Bezhi dhe që e adhuron shumë Gjysten dhe për ne ka treguar se pse e do ai kaq shumë. “Ajo është një këngëtare shumë e mirë dhe njëkohësisht ka një jetë private shumë të pëlqyer”-thotë mes tjerash djaloshi i ri i cili ruan si kujtim shumë takime me artisten dhe me bashkëshortin e saj Sokolin, ai është takuar me ta 8 herë...

 • 28-10-2013
  Këngëtarja Gjyste Vulaj ka vendosur që të merret me humanizëm. Ajo ka menduar që të nxjerr në shitje disa nga fustanet e saj të markës “Dolce Gabana” që i ka blerë nga 5000 dollarë dhe këto mjete t’ua dhuroj personave me nevojë. Përveç saj Gjysteja së fundi është bërë pjesë e donacionit të një koncerti humanitarë i cili u organizua në Ulqin për fëmijët me aftësi të kufizuara. Më shumë për punën, jetën dhe planet flet Gjystja për “Zëri”. Jeni një këngëtare që nuk kurseni në gardërobë, mbase thuhet se disa fustane që i keni blerë shu...

 • 19-10-2013
  Të flesh me jastëkun ku është fotoja e këngëtares Gjyste Vulaj, të jesh një vajzë simpatike e të rregjistrosh veten duke kënduar dhe imituar një artiste si ajo. Dhe jo vetëm kaq, të marrësh dhurata dhe të shkëmbesh dhurata me njerëzit që të duan, që shpesh herë quhen fansa. E nëse kjo mendoni se ndodh vetëm te vipat e huaj, është gabim, pasi po flasim për artisten Gjyste Vulaj e cila ka fansa nga ato shumë të zjarrtë por edhe shumë të cuditshëm. Ne mësojmë se ajo një javë më parë ka qenë e ftuar në disa vende të Zvicrës kur për...

 • 03-08-2013
  Kur shohim këtë foto dhe mijëra njerëz që ishin mbledhur në një qendër të Gucisë mendojmë se mos vallë aty ka shkuar Madona, apo Rihana për ndonjë koncert të tyre. Por në fakt aty ka shkuar vetëm një natë më parë të këndojë një këngëatare shumë e dashur shqiptare Gjyste Vulaj, e cila është rikthyer pas diva viteve ku si duket fansat e kanë pritur më së mirë dhe kanë qenë më të shumtë se asnjëherë tjetër. Bravo Gjyste jo kot edhe njerëzit këto foto i komentonin se këngëtarja ia ka vënë flakën këtij vendi....

 • 11-06-2013
  Ajo eshte nje kengetare shume e njohur jo vetem per zerin e saj por edhe per format e mrekullueshme trupore. Po flasim per kengetaren Gjyste Vulaj e cila vetem para pak muajsh ka perjetuar edhe nje here kenaqesine e te qenin mama, pasi ka sjelle ne jete djalin e saj, Besart. Per kete eksperience dhe ndryshimet e qe ka sjelle ne jeten e saj, Gjystja flet ne kete interviste te dhene per suplementin “Summer Time”, pa anashkaluar edhe projekte e me te reja muzikore. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/18365%pi...

 • 10-03-2013
  Ua keshilloj te gjitha femrave nje femije ne moshen time. Ajo eshte nje nga femrat me te drejtperdrejta te skenes shqiptare. Gjyste Vulaj, vjen ne nje rrefim ekskluziv per gazeten “Panorama”, duke treguar se si eshte te jesh nene e dy femijeve, si po e perjeton endrren e saj, sa e ndihmon bashkeshorti, si ishte shtatzenia ne kulmin e angazhimeve profesionale, aborti ne vitet e para te marteses ne moshen 16-vjecare dhe shume gjera te tjera ne lidhje me jeten e saj. Lexoni intervisten ne vazhdim… Jeni bere nene e dy femijeve, na e...

 • 06-02-2013
  E ka pagëzuar me emrin Besart, djalin e saj këngëtarja e njohur shqiptare Gjyste Vulaj. Ne mësojmë se ajo e ka sjellë sot në jetë fëmijën e saj të dytë, pikërisht në Amerikë ku edhe ajo ndodhet. Këngëtarja më popullore shqiptare është mbuluar me mesazhe dhe urime pafund edhe në rrjetin social. Urime dhe me jetë të gjatë Besarti!...

 • 04-12-2012
  I kanë mbetur edhe dy muaj dhe pak derisa ta sjellë në jetë djalin e saj, i cili do të jetë fëmija i saj e dytë. Po flasim për Gjyste Vulën, e cila ka treguar se po bëhet gati dhe me lejen e mjekut do të udhëtojë shumë orë në lartësi për të mbërritur në Amerikë, ku do ta sjellë në jetë djalin e saj. Ndërsa për emrin ka thënë se e ka menduar, por nuk ka vendosur ende, dhe me siguri do të jetë një emër i bukur shqiptar. Per me shuem ndiqni rrefemin e saj ne programin MIX-MAX....
 • 30-11-2012
  Gjyste Vulaj edhe në muajin e shtatë të shtatzënisë duket në formë shumë të mirë trupore. Këngëtarja ka publikuar një foto-kolazh në rrjetin social Facebook ku tregon linjat e saj trupore në formë shumë të mirë. Edhe pse vetëm edhe dy muaj e ndajnë nga lindja e fëmijës, Gjystja ka ruajtur vijën e trupit në nivelin më të mirë të mundshëm. Gjyste Vulaj është tërhequr nga aktivitetet muzike për tashmë një kohë, pas mbetjes shtatzënë, por pritet të rikthehet në skenë me shumë projekte të reja menjëherë pas lindjes....

 • 29-10-2012
  Megjithëse po pret fëmijën e dytë, duket se pas kaq vitesh nga bërja mama për herë të parë, përsëri emocionet janë të mëdha. Të gjithë ishin kuriozë si do të dukej, a ka marrë peshë? Ka qenë vetë këngëtarja Gjyste Vulaj, e cila ka publikuar dje në faqen e saj në Facebook, disa foto me mbishkrimin, në muajin e gjashtë të shtatzënisë duke shuar kështu kuriozitetin e fansave të saj. Duket se ajo ka ditur t'i ruaj deri tani linjat, dhe këtë e tregojnë edhe fustanet e shkurtë dhe seksi që Gjystja mund t'i veshë ende, e për më tepër ...

 • 06-10-2012
  Nuk marr ushqimin e njëjtë çdo javë, nuk përsëris shumë renditjen, por ju tregoj javën e kaluar si jam ushqyer, kështu e fillon bisedën për suplementin THASH&THEM këngëtarja e njohur shqiptare nga Mali i Zi, Gjyste Vulaj e cila pret të vij në jetë fëmija i saj i dytë. Siç kemi treguar, Gjystja tashmë ka ndërprerë koncertet dhe performancat seksi për shkak të problemeve në muajt e parë të shtatzanisë, por këtë radhë na tregon se si ushqehet gjatë një jave. Nuk mban dietë por preferon shumë ëmbëlsirat, gjokset e pulës me patate të s...

 • 21-09-2012
  E mësuam se këngëtarja atraktive, Gjyste Vulaj, sapo e ka ndier ditë më parë në barkun e saj lëvizjen e bebes dhe këtë gëzim ajo nuk ka mundur dot të mos e shprehte në rrjetin e saj në 'Facebook'. Por ne, sipas një burimi të sigurt, mësuam se tashmë ultrazëri është fotografuar dhe këngëtarja është në pritje të një djali, ashtu siç ajo ka pasur dëshirë që pas shumë viteve Rozanën, vajzën e saj ta gëzojë me një vëlla. Ne urojmë që ta sjellë me jetë artistja këtë djalë që i bie të vijë andej nga fillimi i vitit 2013....

Faqet:
1
>

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017