Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com

Ju lutemi qe perkthimi te jete sa me i sakte dhe pa perdorur Google Translate.

Faleminderit per kohen tuaj.

Gold AG - "Inxhja"

Teksti origjinal i kenges

Hey dashni ni kang po ta knoj
Do pun qa I din veq po ti perkujtoj
Ma ki mar doren kur ta kom dhon gishtin
Mos u bo fmi tash mos e nxirr bishtin
Un pe pranoj pjesen e fajit
E ti spo ma fal si polic I Ferizajit
Ky skoka per ty tka thon edhe nana
Kshyrja kejt trupin e paska cerrtana
Pse pe ngon secili qa thot
Ai o kengtar bijo t'tradhton me plot
Çiftin e tina ski qka e kshyr
Kshyre niher veten je 10 fish ma e mir
Garant shum I eger asaj ju kom dok
Leje se kta nanes punojn me drog
Mos ti pin sorra ment e hapi syt mir
Thuj lem rahat hera fundit qe mthirr.

Malli mka mar syt me ti pa
Ti spo m'beson qe po tdu hala
Zemer kerkon ski qa e ngon
Thirrem se hala qat numer e kom.

Skoka per ty qika jeme spo tvyn
Ky mu kon I hajrit fakulltetin e kryn
Syt nuk I ka qe e don grun
Bile njona um thojke u kon I martum
Me çiftin e tina ma mir mos u flliq
Se tmer neper kom e jet kerkun hiq
T'mira te ky nuk po shoh kurgjo
Nese fol me to vete I kujna o
Ki hala vakt mu gut ski nevoj
Se tmer e tlen me gishta ngoj
Cfar none bre nonen sun I bje nfije
Garant vet u martu pa kokerr dashnie
Kalendari ju ka ndal e knej sun pe shtyn
Tomli ju ka derdh e tash kosit I fryn
Boll u munova kto fjal mos mi thon
Veq lumja ti zemer kon e ki non.

malli mka marr syt me ti pa
ti s'po beson qe po t'du hala
zemer kerkon ski qa e ngon
thirrem se hala qat numer e kom
Titulli i perkthyer:


Gjuha Origjinale e Kenges (Kerkohet)

Gjuha e Perkthimit: (Kerkohet)


Teksti i perkthyer:


(Mund të lihet bosh)teksteshqip.com © 2007 - 2019