Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  4471
 • Emri i Vërtetë:
 • Arian Agushi
 • Vendlindja:
 • Preshevë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Gold AG është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Arian Agushi (Gold AG) ka kaluar 10 vjet të fëmijërisë në Preshevë, pra në vendlindjen e babait, gjyshit, stërgjyshit e tij. Ka jetuar dhe është rritur si çdo fëmijë tjetër shqiptar i asaj ane. Babai i tij vdiq kur i kishte 6 vjet dhe që atëherë e deri tash jeton me nënën e tij, të cilën e ka gjënë më të shtrenjtë në botë. Arian Agushi i njohur si Gold AG karierën e tij e filloi si 13 vjeqar, ai shkollën fillore e ka filluar në Preshevë, ndërsa n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

519 🔥Diaspora (2020)

Ushtria E Kosovës (2019)

Dy Krisma (2019)

N'dardani Bjen Ni Tupan (2018)

Në Dukagjin (2017)

Armikut Si Përulet (2015)

Nguce Ananin (2014)

Goldi Ta Kall (2013)

Urime Shqiperi (2012)

Bonu Vetvetja (2012)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (46)

4
24
17
10
21
29
15
26
20
13
25
16
13
17
20
12
9
13
19
16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Majk

Skivi

Lyrical Son

Getoar Selimi

2Ton

BimBimma

Mc Kresha

Ledri Vula

Action Bronson

D.U.D.A.

Tags: Gold Ag, Gold-Ag, Goldag, Golld Ag, Gol Ag, Goldi Ag, Goold Ag, Night Rappers, Arian Agushi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet