A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG - Ilirida

Teksti i këngës:

Ref:2
..................
ILIRIDË na fali zoti
Nuk e lshojm per jet o vlla
E kem tradit mot mas moti
Me luftu me ty o shka
..................

Gold Ag
..................
ME GJAK E ME FIS HALA SHQIPTAR ME PLIS
I gatshem kur du me ta qi at farefis
Bujrum o shka thirre kejt serbijen
Se ni bes e kom dhon me ta kall MAQEDONIEN
Ktu m'fali zoti e ktu nana m'rriti
Hak n'xjerri per ty o vlla RAMADAN SHYTI
Luften se nali se sum len ideali
Deri SHQIPNI ETNIKE nuk k'thena pi mali
Nanë mos um qaj pashë mu lot mos derdh
Se dita qe e prita ma n'fund sot um erdh
Se LIRIA nuk vjen me krye n'jastek
Der sa ti vorrosi kejt shkijet me 1 SËNDEK
Ja sot ja kurr na don bashkë kjo voter
KU JON MAQEDONT JA QI ME FE E ME MOTER
Ska n'ket vatan GLIGOROV e STOJAN
I L I R I D e kom emrin si i i pari N'BALLKAN
..................

Ref:2
..................
ILIRID na fali zoti
Nuk e lshojm per jet o vlla
E kem tradit mot mas moti
Me luftu me ty o shka
..................

..................
Jom i BRODECIT kom vllazen N'KËRCOVË
Prit n'GOSTIVAR po vi oj KUMANOV
Boll na kan vra me pluma e thika
Ktu lun rrol pushka sna vyn politika
Zdu bashkjetes pasha djalin ne djep
Ti qi drejt e shkive qe ti po mi jep
Vdekje a liri se nuk du jet me ty
Ktu i thojm SHQIPRI pi TETOVE NGJEVGJELI
Qonu o burra zot mi dal vatanit
Plumin e fundit tja japim dushmanit
Jom TAHIR SINANI ja ruj nderin shqipris
I qoj tfala vllaznive n'brigad t`MUJDIN ALIS
Ku e kom TELIN vet kjo tok SHQIPTARE
Prej ISMET JASHARI n'HODEL e n'HORIZARE
Se hala do trima i ka gjall HARACINA
Qe e dojn kejt SHQIPNI pa shki e pa KUFINA
..................

Ref:2
..................
ILIRID na fali zoti
Nuk e lshojm per jet o vlla
E kem tradit mot mas moti
Me luftu me ty o shka
..................

..................
MAQEDON TA QI RROJEN E PLUM TA SHKY GOJEN
N'dor e maj FLAMURIN se se lshoj PORROJIN e
Qysh e ki adet dil si herav tjera
Se lo pa ti kall ushtart me PISGAVERA
Armatosu mir pot thom edhe 1 her
Se al plumi sum nal kur thom ALLAHU-EKBER
Ejj ILIRID kurr mos thuj marova
Dil priti vllaznit qe po i nis KOSOVA
Jom armat komtare luftoj si babgjyshi
M'PRIT MOLLA E KUQE PO NISEM KA NISHI
Nuk na trem tradhtija kur na thrret vatani
Se jon nip RAMIZI e jom nip HASANI
Kshtu m'rriti SHKUPI sum trem as MURTAJA
Gjuj o bir shkine se jom guri si KALAJA
Un po du luft se boll bona heshtje
TA QI ENCIKLOPEDIN SE ME TY SKA MARVESHJE
..................

Ref:4
..................
ILIRID na fali zoti
Nuk e lshojm per jet o vlla
E kem tradit mot mas moti
Me luftu ty o shka
..................

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019