Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Dridhet Shqiptaria

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dridhet Shqiptaria".
3. Video është e këngës "Dridhet Shqiptaria", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Dridhet Shqiptaria  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  71

Këngë e albumit:

"Lanet"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Xhon e gat trojet shqiptare krejt po I perfshim
Po shtrojm meze para vetes e me raki po pim
Hajt krisja qiftelis me kang t'Selman Kadris
Se kshtu mlidhen bashk krejt bijt e Shqiptaris
Kshtu I don Shipnia krejt djemt nket voter
hajde pak pe knojna “Thrret Prizreni mori Shkodër”

Se shum gzohet nana kur vjen Durrsi e Tirana
Dal n'bjeshk t'Rugoves me djem t'Pejes, e t'Gjakoves
Vjen Deqani me Mitrovic me zemer si luana
Vjen Kaçaniku pa frik bashk me to edhe Dardana
Vjen Gjilani e Prishtina Ferizaji edhe Klina
Shkojm n'Drenic e n'Prekaz pak rrina
Kur tvi sbon me harru edhe Krujen pa e ftu
Rrehe telin n'Gjirokaster Tepelen e Mallakaster
Has Mirdit Kuksin me thirr thirrne Korçen me rrethin
Thrras Tetovën e Gostivarin bashk Ulqinin e Tivarin.

Refreni: 2x
Hajde mama skem qka presim
1 her lindim 1 her vdesim
Kadal hasëm kjo esht fuqia
Kris alltija Dridhet Shqiptaria.

Lum un qe jom Shqiptar vlon Shqipja ne kto treva
Kris alltija mal mi mal kur vjen Bujanoci e Presheva
Pasha plisin besen sta theva te Suhareka e Malisheva
Thirrni djem azgana nga Gollaku e Podujeva
Kam thirr Plav kam thirr Gusi Hot e Grud edhe Malsija
Kam thirr Dibren Ohrin Strugen mere Lezhen edhe Puken
Vjen Çameria vjen Janina ka Shipnia plot djem trima
Manastiri ka qu fjal gjithsesi un kom me ardh
Besen e Shqiptarit vlla e ki herdokur te ju do tvi
Se edhe Zoti e ka thon mu dok e madhe kjo Shqipni
Me tradita e zakone me kanun e me behone
Me qytetar e katunar na shkrun nball se jem Shqiptar
E kem kuq Flamurin me gjak me dek 1 her na doket pak
Edhe nana kur lind fmi si ka per veti po per SHIPNI
Me Shqiponjen 2 krenare na vnoj ngjum nana Shqiptare
E flasim veq 1 gjuh qe I thojm GJUH AMTARE.

Refreni: 2x
Hajde mama skem qka presim
1 her lindim 1 her vdesim
Kadal hasëm kjo esht fuqia
Kris alltija Dridhet Shqiptaria

Me vise e qytete lumenj kodra e qyteza
Shqipen se harroj kurr Zara e Preveza
Kur tvish mos harro mi qu Vlores porosi
Kur tniset per me ardh le ta mer Flamurin n'gji
Peshkopia e Kavaja Fieri Berati na sjell gzimin
Thrras Lushnjen Elbasanin Koplikun Saranden e Shengjinin
Molla kuqe osht e jona tjeter kujt sja japim kurr
E thrrasim Pogradecin bashk me Bajram Curr
Per me kris e per me shkru na thot truni na qet dora
Vin vllaznit me miliona qe jon andej ka Diaspora
Le t'ndin bota mbar kshtu rrin bashk poplli Shqiptar
Sdel krajl as sulltan qe mun me zhduk ket far
Shkova ka shkova me ket dhe asnjo se ndrrova
Djemt I ki gjall HEJ SHIPNI mos thuj marova
Se shesim as se falim I knojm kang patriotike
Harten e qendisim vet SHIPNI ETNIKE.

Refreni: 3x
Hajde mama skem qka presim
1 her lindim 1 her vdesim
Kadal hasëm kjo esht fuqia
Kris alltija Dridhet Shqiptaria


Ky tekst u dërgua nga Zzgjimm.ts.2   vivakosova
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet