A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Gold AG - Bashke E Kallim  (Feat. Drenusha Latifi)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

29/05/2008

2008-05-29T15:04:45

Featuring

Drenusha Latifi


Mirmrama Kosova
Mirmrama Shqipnia
Mirmrama Malzija
e Maqedonija
Der qel kush e nin
Veten Shqiptar
Prishtinali

Drenusha: Preshevar

Gold Ag: Shkupjan e Tetovar
durres e Tiranë palve Ulqin e Tivar
Strug Manastir

Drenusha: Kumanov e Gostivar

Gold Ag: Pejë e Gjilan
Gjakov e Prizren
e kena Ferizajin me neve
ne ket ven
ktu o neja e lezeti
tradita e sevdaja ktu o Lezha e Kruja

Drenusha: Saranda e Kavaja

Gold Ag: Perjeton knaqesi

Drenusha: Kur osht GOLD AG

Gold Ag: Me neve Elbasani Shkodra me peshkopi
dridhet Lugina kur vjen Ariani
dej te molla kuqe mu um nihet zani

Ref: Te gjith sonte bashk e kallim
Ne te 2 kengen se ndalim asniher
Nuk jemi shuar per te gjith sonte Gezuar (2x)

Gold Ag: Femna per rreth
Kejt po bojna qef ktu bojna
Darsem

Drenusha: E knojna me def

Gold Ag: Si Gold Ag

Drenusha: Don kejt rinia

Gold Ag: Me mu Bujanoci Kamenica e Vitija

Drenusha: Me juve Aga

Gold Ag: Edhe Miss Kosova

Drenusha: Ktu osht kejt Dibra

Gold Ag: Ohri e Kerqova
Llap e Gollap jon shum sjon pak
Me mu kejt Drenica gjithmon
Pa merak rri e pi e lsho kang me qifltelia na ka trullu Rabi

Drenusha: Na disponon rakija

Gold Ag: Kris alltija per qef
E kris per zor dridhet mali shahrrit
E mali tomor bjeshket e NEMUNA i qoin SELAM maleve t'RUGOVES
sonte pe festojm Pavarsin e Kosoves

Ref: Te gjith soonte bashk e kallim
Ne te 2 kengen se ndalim asniher
Nuk jemi shuar per te gjith sonte Gezuar (2x)

Gold Ag: Kur jemi bashk
shastriset armiku ktu osht Klina

Drenusha: Istogu

Gold Ag: Suhareka e Kaçaniku

Gold Ag: Korça me permet

Drenusha: Janin e Leskovic

Gold Ag: Ka vend per krejt Shiptart n'detin Adriatik
Mitrovica me Vushtrri vin nga Ana Veriore Cameri jena bashk
Nuk t'lshoim prej dore Lushnja meLkoplik Marshoin prej Shenginit
Un jom me Deqan

Drenusha: E me rrafsh Dugagjinit

Gold Ag: Tuz dhe Guxi

Drenusha: Tepelen e Mallakaster

Gold Ag: Kur thon PAVARSI nihet deri n`Gjirokaster
Per trojet e mia shpesh her m'vlon teper kur pi 'Birra Peja'

Drenusha: E kur pi 'Birra Shkupi'

Gold Ag: Gips jon teper prap me fjal t'vjeter Shqipni Etnike as ni rrug tjeter

Drenusha: Te gjith sonte bashk e kallim
Ne te 2 kengen se ndalim
Asnjeher nuk jemi shuar per te gjith sonte
Gezuar (6x)


Lyrics submited by Arbnor
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019