Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Dritan Hoxha (Feat. Drenusha Latifi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Nje pun me shum mund si kjo dhembje pa fund
I mir per te gjith qe s'mungove askund
Veprat jan tshumta saqe me fjal spershkruhen
Edhe pse ti na ike kujtimet nuk shuhen
Ne nuk e ditem por as ti nuk e prite
Poziten ta kuptoj si un pa bab u rrite
Mjer per familje tragjedi per at nën
Nuk e priste ti i pari per ta len
Gruaja me femije hallet po i qan
Do t'rriten femit si trriti ajo nan
Teknologji e re ne fush televizive
Viti 2001 i hape rrug të rive
Prespektiv edukat per secilen lavdrat
Erresir ne Tiran e mallkuar ajo nat
Si ta besojm te gjith kete gje
Dit zie per shqiptar pse ti s'jeton me.

Pse tani nuk je me
Sdurohet dot kjo gje
Tregojn lotet ne sy
Dhembjen pa fund per ty

S'harrohen orët e trishtushme t'asaj nate
Na deshe si vllezer se vlla tjeter spate
President pakrahasim qe i dhe frym top medias
Ja le lotet nsy Lorit,Sares e Redias
Djali nje vjeqar qe babin se ka par
I Tanit esht i Tanit e ke trashegimtar
Pse fryma jote edhe pak nuk zgjati
Djali kur te rritet e kupton ç'ishte i ati
Nenes Zyra edhe loti ju ka tha
Qe djali i vetem nga jeta ju ka nda
Shpejt shum shpejt ket jet e ke jetuar
Me shpejt sesa shkoi Ferrari i mallkuar
I mungon shoqnis i mungon gjith Shipnis
Por Zoti i di me mir kto pun se si i nis
I mallkuar ai shi i mallkuar ai lis
Pusho i qet se Vjollca femijet do ti rris.

Pse tani nuk je me
Sdurohet dot kjo gje
Tregojn lotet ne sy
Dhembjen pa fund per ty

text by: Gold AG

Ky tekst u dërgua nga BujaFeaturing: Drenusha Latifi
Publikimi: 30/03/2012


Gold AG - Dritan Hoxha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dritan Hoxha".
3. Video është e këngës "Dritan Hoxha", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 0