Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Një Ditë Tek Ti (Feat. Dafina Zeqiri)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28

Gold AG
Mungesa Jote ne Zemren Time po VreheT
Se Ajo Buzeqeshje Me asnjeheRe nuk KtheheT
ishim Si dy Engjej Jetonim Te qeT
Ledhatoj FlokeT LehT ne PiktuR qe me Ke mbeT
edhe Fjala e Mir tash m'DokeT helm
Shpesh Mendoj Jeta se Meriton nje Shkelm
Fatin e VeT e dRejton Gjithkush
Nuk Pajtohem Me asgje Dhe nuk Me Bind Askush
Me ke Len Sy MbylluR Ne Nje Vend te PanjohuR
asKend Me Se njohh Me Te gjiTh tash Jam LodhuR
Asni FemeR si Ti perShtypje Sme Len
Sa heR dal me Tjetren Ti ne Men me Bjen
Sa heR Tjetren e Puth aRomen Tende Ndjej
Dhimbjen Se si Ti me kuRR nuK do Te Gjej

Ref.(2x) Dafina Zeqiri
Dua nje Dit Tek Ti te Vij
Buzen ta Puth e Lotin une ta Fshi
Ty te Desha Me Shum se VeTen
Fati nuK deshTi BashK ta Jetojm Jeten

Gold AG
Smund te Permbahem Kur e Di qe Skthehesh kuRr
me del nje ze nga GoJa smund Te DaL nga Kjo LekuRR
Tortur e GjaLL Po ndodh Me Fatin Tim Dashuria
JeteS Mori Krejt TjeteR kuptim
Kujt i Bera Keq a Thua o ZoT
Isha i BuzqeshuR e MbeTa me loT
soT kjo ZemeR me ThoT qe mos Dorzohem dot
gjdo Nervoz e Mundshme Tani eshte Kot
Por Ndryshon ky MoT
e syT e Tu i shohh ne Qiellin e HapuR ku shikoj KuDoo Besa ajo me ThoT
te Vazhdoj Me Tutje Te Lutem o zoT
tash e kam Nje Lutje le Tme Ndin Princesha ime Ku Doo qe Te jeT
se Vajza qe Do T'Lind emrin e Saj Do ta keT ...

Ref.(2x) Dafina Zeqiri
Dua nje Dit Tek Ti te Vij
Buzen ta Puth e Lotin une ta Fshi
Ty te Desha Me Shum se VeTen
Fati nuK deshTi BashK ta Jetojm Jeten

Gold AG
dite e zeze ra ne sy Cigarja m'ra nga DoRa
kuR kendoj nje korb i zi Lajmin kuR e moRa
ni loT pikoj n'Faqe vetdija Mungonte
Per te ThyeR gjdo gje askush nuK me NdaLonTe
aspaK kuptim pa Ty spaska JeTa
Me Ty krejt qe si njohaa Diku Larg u TreTa
aTe qe e Desha Shkoii e iku
Me Vete e Mori nje AksidenT Trafiku
Smund te Qetsohem ta le si nje Te shkuar
Deri Kur ti Mbyll syT nuk kam per Ta harruar
kshtu e Ka HaLLi per ty me Djek MaLLi
Kur Te laget dheu Dije se une Jam te Varri
Ndegjom se po flas Doren Dua te preK
sikuR tishte EndeR e Ta Dije qe ske VdeK

Ref.(2x) Dafina Zeqiri
Dua nje Dit Tek Ti te Vij
Buzen ta Puth e Lotin une ta Fshi
Ty te Desha Me Shum se VeTen
Fati nuK deshTi BashK ta Jetojm Jeten


Ky tekst u dërgua nga Buja   lonyyGold AG
Featuring: Dafina Zeqiri
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/05/2007
Festivali: Top Fest 4


Gold AG - Një Ditë Tek Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Ditë Tek Ti".
3. Video është e këngës "Një Ditë Tek Ti", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 1