Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Amaneti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amaneti".
3. Video është e këngës "Amaneti", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Amaneti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  132

Këngë e albumit:

"Amaneti"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2009

Komente

4 🔥

15/05/2009

2009-05-15T22:42:03+00:00(Njazi Azemi)
Në PRESHEVË po kërcet pushka
pyet Kosova qka po ngjet
ngadalë vëlla se s'mbaron lufta
pa u çliru kto troje krejt o heeeeej

Kallzo kush na nemi
kallzo kush na mallkoi
a thu cka na gjet
qe as gjum rahat spo boj
mallkime t`kohës nga shekuj me par
asimilim i Shqipnis
dej nmat mramin Shqiptar
u ndrrun hartat kufit me Flamur
mbizotron heshtja dhe frika nën lëkur
shkijet përmi urë lugina me t`zeza
po qan Cameria drejt nga Preveza
ja sot ja kurr duhet me lidh bes t`arit
çdo bir i Shqipes çdo djal i Shqiptarit
na coptun o vlla apet metem nër SHKA
me gjak burgje tu la para botës t`ri tu u vra
EVROPA kesh si *urv pa as 1`kompleks
T´q**sha Ban Ki Munin bashk me EULEX
ska ma trika me 6pika *urv e keqe politika
mos boft rahmet AMERIKA prap n`asht ka me prek thika

reef .
Vi un nga Medvegja,Bujanoci edhe mbar Presheva qka po ndodh me neve vlla kujt tash po ja lojm kto treva n`kam ngrihen n'katër an jemi ZOT t`gjith për veti bes japim para Deltës do t`përcillet AMANETI

Kosov kallxom kush po t`don e po t`shqelmon
deri n`fyt me tradhti t`pa ngim me korrupcion
pa asni marre pa vendimin e tutes
ngajn mas karrikav si peshqit mas bukes
a kiZot o zotni? a ki non a ki fmi?
a duhesh veq ti me pa e un me met pa sy
kthenu n'rrugë t`ZOTIT e jo rruges t`shejtani
se apet ata t`hektit dalin n`fushen e Mejdanit.
Për juve o sefaja për juve o lezeti
për kurgjo s`bohet kiameti hajt se paret i jep shteti
shkoni nëpër shpia kshyrni qa o varfnia
hala për 1 cop buk garant s`ka kajt fmia
munesh me vazhdu krejt venin me coptu
veq n' at`dynja kur ki me shku ti ki shka me kallxu
se nashta kejt senet n`kët jet tolerohen
veq nana e Atdheu përjet nuk harrohen.

reef .
Vi un nga Medvegja .Bujanoci edhe mbar Presheva qka po ndodh me neve vlla kujt tash po ja lojm kto treva n`kam ngrihen n'katër an jemi ZOT t`gjith për veti bes japim para Deltes do t`përcillet AMANETI

Si Ilir jom shtri ni pjes te madhe t`ballkanit
sdi a ki ni për luft Dioklicianit
1272 si mbret i Arbëris ideal
1 flamur për qdo cep t`Shqiptaris .
Cohu Avni Rustemi po t`thrret çuni e vasha
Cohu se u mush kjo Shqipni me Esat Pasha
ktu sundoj un kët n'ket shkamb vuni Zoti
prej kreut nuk luj sa tjet stina e moti
Flamuri Shqiptar ska qka bon për ne
n`qoftse na dashni s`kem për Atdhe
pa tradhtar hecim mbar me mendje n`kok
1 Zot është në qiell e 1 Shqipni mbi tok
ku ësht aj problem qe zhduket fati jem
a duna mu kalb n`burg qe e mbrojta pragun tem
gjyshi ma ka fal e ktu tjetër nuk sundon
sa i përket akuzës veq 1 Zot mu m`gjykon.

reef .3x
Vi un nga Medvegja .Bujanoci edhe mbar Presheva qa po ndodh me neve vlla kujt tash po ja lojm kto treva n`kam ngrihen n'katër an jemi t`ZOT t`gjith për veti bes japim para Deltes qe do t`përcillet AMANETI


Ky tekst u dërgua nga Grizzlee&dizzy.   jeta987
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet