Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Emri Se Bon Njerin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Emri Se Bon Njerin".
3. Video është e këngës "Emri Se Bon Njerin", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Emri Se Bon Njerin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  9

Komente

Asnjë Koment

22/10/2012

2012-10-22T16:31:44+00:00Qe vazhdon lezeti me raki para veti
Spe di neser a osht i treti a i teti
Nsecilin rast mu mki entuziast
E vren ncdo qast qe kena kontrast
Menon qe ja vlen veq mu me msha
Mir o ka mvjen qe gabim sje tu pa
Te vetja jote o fjala arbitrar
Kto grada i kom mar kerkuj pa ja sarr
Kerkuj pa ja tuf veq kejt tu i kqyr
Ma shum se pare sagllam qe kom ftyr
Ska lidhje mir o puna se jom absolut
T'anashkaloj me argument e ti nihesh si mut
Total ju fshiva sju met alternativa
A nive qa niva uuuh robt npidh ja qiva
Jom antiligjor a po nin antagonist
Si reper si repist prej nfillore aktivist
Sa dhipa do tipa nkang e neper klipa
Boni boni tripa e mledhnu si ekipa
Kon e du e du veç pa asni interes
Ruju se po des qysh ju bona pik e pes
Pse sjom ka trashna shum interesohesh
O lladik une flej qateher ti kur qohesh
Ngo o lejlek me goj ha me dor mos prek
Ta msoj ni yrrnek bash bugarski qytek
Kto fjal i akordoj qashtu qysh i menoj
Se lshoj se triumfoj qata po tsqaroj
Pash familen shuj mos ma shurdho koqen
Per Rap o Goldi si Olsi per Noqen

Njeri e bon emnin emni se bon njerin
Un ta iqi mamiqken un sta ta qi pederin
Dushmont le tja therin ma mir le tja shkelin
Jom per ket qim none si benzini per kerrin.

Mos u bo dinak se perpak ngulesh nrak
Kqyr ka vjen zhurma kur pson naj atak
Ti mahesh n'ajr e per fjale mahet burri
Kryt e fort si muri qata gjith po ta pshurri
Do me tzon sherri jom ka tkqyri seri
Bonu xhojo njeri po t'thom edhe ksi heri
Edhe milicia qashtu si do repera
Hajt mos tja nin kari se vjen vera ka dera
Pedera be nonen t'hajn nboth zagart
Ta rrasin sa mujn veq rasti mos ju ardht
Knej do dobsira qe tkeshin neper ftyra
Ju ka shterr ideja e ju ka dal yndyra
Sot e 1000 vjet smrrini nshkall teme
Une jom vet hey sjeni konkurrenca jeme
Perskej haleti t'shti mu dhi nerveti
Nkrah shum shum shum cdo shtres mileti
Ruju mos em shti se shpejt e mar startin
Veproj pa prit e tshti e puth asfalltin
Snalna pa u nal bora edhe shiu
Sun um nxini kurr mik mik nxiuu.

2x:
Njeri e bon emnin emni se bon njerin
Un ta iqi mamiqken un sta ta qi pederin
Dushmont le tja therin ma mir le tja shkelin
Jom per ket qim none si benzini per kerrin.


Ky tekst u dërgua nga Dorontina   fitore
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet