Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Aga

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aga".
3. Video është e këngës "Aga", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Aga  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

Këngë e albumit:

"Amaneti"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00syni e mat e mendja kontrollon
dikush shkreton e man von sdin qka bon
e tepert asniher nuk osht urtesia
po smun me nejt qet kur t'ja nis me te msu fmija
hajgarja osht gjysa e te vertetes
mos i ha fjalt qe i ki qit pi vetes
te maron nona bineq kur te bona si dreq
per te mir as per te keq ka presheva mos u leq
e verteta jem rrin si vaji permi uj
un jom taksirati kshtu qe trus bothen shuj
realitetin ma perkul po kurr smun me thy
stjap dakik se ski kaqik me mu kurr mu shty
ska fund e keqja njejt si e mira
po shyqyr osht ktu doda mi shkrumit kta dobsira
repi duhet se paku me tu pershtat per ftyre
nashta tu kish fal mos t'kishe pas pasqyre
pervoja osht bija e mendimit
e garant mendimi sakt biri i veprimit
mendoj e qmendoj me mu ferk kur t'hish
pe kthej prap e mar pa ta qi sbon kerqysh
jon bo goxha do sorra si te ngjajshem me morra
jon qel si frizura kshtu qe dine ju korra
nonen ja iqa se jeni bo si viqa
gjall jom evlad e hala nuk diqa
mos duro plas qit zjarm ka goja
selak i karit ta qi mjekrren me toja
hala s te ka ardh exheli met nis per hon
ksajde jom pres thom veq shnosh mu kon
mendon qe te kom harru sa ma afer jom ka te maj
pam pam ne tok ik ik se te vraj
sa po thojn e sa kan thon pa ta qi ska me lon
hehe ndrydhe osht me bo ndryshe osht me thon
ma mir qi tani shaj ntu qoft kari dil e vraj
kom qef ftyren me ta aj une keshi e ti kaj
mend spo et maj bash hiq se kush kari je
a e kini bo njet me me zon e mem rre
hallall ta boj nese je fer nu bofsh pidh ta boj terr
jom hajduk ti gilipter te kurtalisi meniher
njo ka njo ne shenzher i shti i nxon pidhat kejt mi qi
ski takat me mu mu mat se njejt sjena me gjini
stka pa syni kur kallash,patriot um bohet tash
kur u dasht me kallxu veten ka thon ik both se t'lash
kejt ne aut veq me ni shut ta kall GOLDi me barut
me ni trame nok aut muti jet mut se muut
rri trus bal ti sa ki dal pi sones
une ta ta qi rrafsh piqken e nones

e din me kon ki pun qato kur mshef veq shun
shti hunden e krun aga nonen ta lun
hala qaj mangup qe se ndal qoqen e rabin
qaj qe e qon pesh qaj qe e dridh CLUBIN
ska kush qem kalon sdel send qe em prek
ju qoj ne kirurgji pi karit me ju hek


Ky tekst u dërgua nga Natti   fitore
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet