Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Fackool8ti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fackool8ti".
3. Video është e këngës "Fackool8ti", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Fackool8ti  (Feat. Cozanostra)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Lanet"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Ja nisi telefoni qe prom e kom kurdis
kallxom qysh mu qu e n´fakulltet me u nis
more s´po shkoj hiq po ja rrasi gjum apet
iiii paskna dy minusa toni nenshkrimin sma jep
jalla bismila kokna aj kuku qfar ftyre
inati i shkolles po perlana me pasqyre
i nervozum neper dhom si mem honger naj blet pantollat i vesha po qerapat ku me i gjet
si reja me bresher prej baneses dal
kthena ne gjyst te rruges se e kom harru shporetin kall
i nervozum neper shkall tuj vepru shum per gut
kthena per shporet po edhe uji koka lshut
haj medet meta n´banes m´habiti televizori
edhe pes minuta hin profesori
pa frym tash jom si kenguri tuj nga mrrina ne fakultet po me than se ligjerata ska

Cozanostra:
REF :Hajt qitma ni gjashqe se s´bohet kiameti a po e sheh se hiq spo me hec fakulteti
o hajt bre prof ... ti gzoj ata te shpija
kshtu e ka rinia kur ta rrok dashnija

dal me shoqni kafe bashk me pi
krejt pa pun kur qohem se cili te veten e pagun student pa mend tash mu ka bo stili edhe pa pare nime qysh thojke at´her gili
po po ja bojm qare t´ri shnosh si molla me pas 10-tshe sa femna moti ish kry shkola
te lezetshme e sa te dush ditete studentore qe ni vjet ja kom nis e si di land zgjedhore
shtat euro ni liber qysh me e ble spo kom pare
tybe nta kom ble shtat eruro ni jav pi cigare
qyqy bohet mir ska qare une jom pa pik marre kejt majn kolet se jav nguci qikat en dritare
i kom kojshit kullera dej te ferrka vjen puna
gazdes po i thojn qirag a jon studenta a majmuna
pot prishet tripi e pot hup edhe sefdaja
kryt pom ushton kur pom vjne n´fund qiraja

Cozanostra:
REF :Hajt qitma ni gjashqe se s´bohet kiameti a po e sheh se hiq spo me hec fakulteti
o hajt bre prof ... ti gzoj ata te shpija
kshtu e ka rinia kur ta rrok dashnija

kjo osht humbje jo fitore kejt klasa n´koridore kur krejt po i gjuhen librit une luj bastore
ani profesorat kaniher kur po i qojn mrrolat thu se veq ata i paskan t´kryme shkollat
kaniher po bi n´4 e spo mun n´8 mu qu sms pi qoj dostav qe emnin me ma shkru
kur t´shkoj profesori(uu a dite me ardh n´klas)
m´fal profesor po rast vdekje kom pas
(aha ngushllime po shum ki minusa)
hajt se s´mungoj kurr veq bomi gjysen plusa
ok n´fakulltet po shkoj veq sa me ja bo adetin
shkolles bonja hyzmetin ndaq me gjet
bereqetin kush e kryn me vak punt ai kurr nuk jet unt une dot jes kerka kamos tuj i rras hunt
kshtuqe ndaq ara me qit druj mushe pleh e ngije uj opp

Cozanostra:
REF :Hajt qitma ni gjashqe se s´bohet kiameti a po e sheh se hiq spo me hec fakulteti
o hajt bre prof ... ti gzoj ata te shpija
kshtu e ka rinia kur ta rrok dashnija


Ky tekst u dërgua nga Natti
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet