Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Jasht Kufirit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jasht Kufirit".
3. Video është e këngës "Jasht Kufirit", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Jasht Kufirit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40

Këngë e albumit:

"Amaneti"

Komente

8 🔥

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00Betohem para zotit para nanes e atdheut,
jem djem t'adem jasharit e sternipa t'skenderbeut
mos ki frike shqipni nuk te leshojm prej dores,
flamurin se jap se ma dha plaku i vlores,
e s'kuqi me gjak se pom thrret bashkimi,
ne gjujbi per te si Is boletini,dridhen shkinit dil n'betej me trima
thrras luigj gurakuqin jom hasan prishtina,
jom Gjergj Fishta,Qajup e Asdren,
shpirtin ma merr po synin sun ma trem
pom thrret molla e kuqe drejt nga qameria
a na del dikush zot ,a ka djem shipnia?
lufto me burra mo mos u m'prek n'popull
zonin ma ki ni jom çerqiz topull
t'parin ballkan si shqiptar me emer
ti sa ki armatim une 10 fish kom zemer

ref:2x
mos mi prek trojet e mia,
mbahu presheve thot shqipria
mi hiq duart prej zinxhirit
mbeta i vetem jasht kufirit.

mshtjellur me flamur kur nana me dha gjirin
si vellezer gervalla e lek dukagjini,
kush e dha jeten ,kush dha shpirt per liri,
jom topuz per armiq sa t'kom gjergj elez alin
Presheva po thrret o vlla jetime mbeta
bashkonu mes vete pom thot anton qeta,
ku jon bijte e shqipes s'ka dek fan noli
qerpiku s'me leviz se me thon mic sokoli
Boll mo n'mjerim s'jetohet me heka
jom migjen n'mergim trim si haxhi zeka
me zhduk tradhtin e me mbrojt pragun tem,
nana m'ka uru mu bofsh avni rrustem
M'Thon zef serembe vi nga kalabria
m'pret jeronim de rada anej nga shqipnia,
Pi Shipni e slloveni,kroaci e dalmaci,
kosov e mali i zi deri serbi kesh ILIRI

ref:2x
mos mi prek trojet e mia,
mbahu preshev thot shipnia
mi hiq duart prej zinxhirit
mbeta i vetem jashte kufirit.

M'pret ka drenica anej azem galica,
vjen selami hallaqi m'thon abdulla krashnica ,
jom tahir meha qe djeg malin e fushen
i kom vllaznit ushtar n'krah me shaban polluzhen
kshtu lufton burri mos kshyrin per seri
s'ka dek bajram curri u ngjall idriz seferi
jom si samiu,si abdyli e naimi,
me thojn mihal grameno vi drejt nga perendimi ,
ali pash gucia ku je thrret malesia
m'pret ded gjo luli brez me alltia,
ymer prizreni nga larg nihet zani
des si gjysh ramizi e ballist hasani
ku je konstandin pashko vasa po thot
jom sylejman vokshi e m'qujn ukshin hot
fitova pavarsin emrin e kam kosova
faleminderit nga zemra o ibrahim rugova

ref:4x
mos mi prek trojet e mia,
mbahu preshev thot shqipria
mi hiq duart prej zinxhirit
mbeta i vetem jashte kufirit.


Ky tekst u dërgua nga Bl4ck' W[]lf   lavdimii   AkRePi
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet