Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Malli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  119

Zemren qe u djeg ma din veq i madhi zot
a kom per dikon vler more vlla une sot
se dita qe luftoj e mos me e pa ket liri
mos me mujt as me hec mos me pa as me sy
beso e kom t'vështir me u perball me situaten
njejt e kom o vlla une si diten edhe naten
kush ka vujt se harron kush su prek se menon
spaku nje fjal e mir nje shpirt qe vun e ngushllon
me pa ni her ket ven besom mka marr etja
hallet n'zjarr t'flakes e dim shpeton vdekja
shpeshher um hidhet me e mallku krejt boten
pse s'muj me pa driten pse spo muj me e shkel token
athu mos bona keq tregom ku pata faj
un veq deshta mos me e pa gjakun t'perzim me vaj
e disave qe ju desha as te dera ma spom vin
le qe t'mirat mi harrun po as emnin spo ma din

reff .
Shiko per mu njeher mbroje ket ven oo vlla
se malli pom merr me syy me paa
leviz per mu njeher ruje ket ven oo vlla
se malli pom meerr qe smuj me pa

E di qe s'jom fajtor qe e mbrojta idealin
si kam syt as kembet por e posedoj moralin
gjdo her e kam dimer e nuk mund t'shijoj verën
nuk e di pse nuk shkova s'bashku me shok tjer
po kto sene jon t'shkrume e nuk ki ka me ju ik
e kom ni pershendetje t'vogel per kta n'politik
hallall ju koft bre burra e urime kjo liri
mir qe ftyrat spo jav shoh po veq zonin po jav ni
kallxo pse vllau jot more shok pot bohet dreq
qoni ment ka une e dini qe ka edhe ma keq
mjaft mo me akuza e urrejtje kunder vllaut
sa pjes e kosoves kallxom po i takon shkaut
po ni se po rrehi e po shani per karrika
po se di a po e vreni qe ju qerroj politika
qysh spom del shpirti se kit zemer po ma kallni
a qaq keni bo tok sa që edhe shkive po ja falni

reff .
Shiko per mu njeher mbroje ket ven oo vlla
se malli pom merr me syy me paa
leviz per mu njeher ruje ket ven oo vlla
se malli pom meerr qe smuj me pa

E di se flasin shqip ktu me quna me goca
po du me dal me juve po nuk pom len karroca
du me e pa qytetin me hec venet e t'rive
po ju njoh po spo shoh se terr kom para syve
hee mor vllau jem kurr mos kofshi n'likur tem
kur ju shoh t'coptum ju se dini se se mdhem
i lartesuari allah veq ty une t'besoj
me lejen tende leviz ngadhnjej e luftoj
jam rob i joti dhe tek ti do te kthehem
me bej me te urt nga njerzt kur te zhgenjehem
mi fal t'gjitha mekatet dhe te lutem me forco
nuk e kerkoj vdekjen por me merr ti kurdo
ne ket bot te adhuroj dhe pse nuk mund t'shikoj
por ne boten tjeter shpresoj qe te takoj
nuk mposhtet dot kon e bekon i madhi zot
drejtoj ne rrug te drejt se paku kta udheheqesa sot

reff . 2X
Shiko per mu njeher mbroje ket ven oo vlla
se malli pom merr me syy me paa
leviz per mu njeher ruje ket ven oo vlla
se malli pom meerr qe smuj me pa


Ky tekst u dërgua nga Natti   Ardiani   fisiotr   vivakosovaGold AG
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/06/2010
Video Produksioni: MProduction


Gold AG - Malli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli".
3. Video është e këngës "Malli", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 6