Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - I Vetem

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Vetem".
3. Video është e këngës "I Vetem", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - I Vetem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

Këngë e albumit:

"Realiteti"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00Nje dit e re filloj n'ket PRISHTIN ku po jetoj
Veq per ni kafshat goje me cigare po punoj
Ski pse mem sha t'lutna vlla mos u gut
Hajt un po ulna n'ven ton e dil si un vec 1 minut
Ti vec ni her a mendon se me ket pun a e kom rond
Sa pare n'dit i fiton a thu ki njeri ku jeton
As mendja nuk ta mer qysh duket jeta jem
Ti se din sa goja presin buk pi dores tem
Veti kembet e mija ky vend sa rrug i ka
Naj dit a ka kalu qe syt nuk mi ke pa
Eh more vlla ma gazeb dije qe ska
Lufta kshtu m'la e kush i ra i ra
Dikush per idare tjret shefa e patrona
Shumica nuk ka pare e dikush lun me miljona
E un me ket pun qe deri von ri pa gjum
Nëpër shum vende nihem mysafir i pa ftum.

REFRENI :2X

ME FORCO TI MUA TE KAM SHPRESE O PERENDI
JAM I VETEM SONTE NE KETE NAT PLOT ME SHI

Eh sa i pa mshir eshte ky dimer qe po ngrin
Kur isha i vogel sa e doja kete stin
Po tash nuk ka gati kurgjo qe m'gezon
Vjetet po kalojn shpejt e rinia po shkon
I shoh shokte e mi neper pune e fakulltete
E veten po e pyes " A THU TI KU MBETE " ??
Nuk kom me kon mi ndrru dy-tri llafe
Kujt si shkon menja 1 her mem thir n'kafe
Turprohen nga un se ju ka mbyll zemra
S'kom si ju pare as kerre as femra
E ju nuk e dini se n'cfar pozite n'dodhem
Nuk kam koh pushimi as at'her kur lodhem
Shiko pamjen time nga koka deri n'themer
Beso e gjen leht krejt qa kam n'ket zemer
Ndalo o shi dil pergjithmon o diell
Se strehen e vetme ta kam ty o qiell

REFRENI :2X

ME FORCO TI MUA TE KAM SHPRESE O PERENDI
JAM I VETEM SONTE NE KETE NAT PLOT ME SHI

T'lutem o zot Nje deshir e kam sot
Ma ruaj at non qe per mua po derdh lot
Qe gjumi se zen pa i ardh djali te shpija
Qe m'puth e m'shtrengon dej ti nxehn durt e mija
A t'kujtohet nan i vogel qa t'kom than
Qe kam me mar ni nuse ma t'mir n'ket an
M'the qe e don diten kur t'vjen martesa
T'kom thon qe t'gzoj nan me nipa e mbesa
Po qdo sen ndyshoj ktu ska mo dashni
Nuk te don hic kerkush nese nuk ki pasuni
U bonem pik e 5 na qeroj kjo politik
Ktheni syt ka ky popull ju qe po doni karik
Aman bre vllazni ecni pak per tok
Dine qe dikush se ka 1 streh permi kok
E ni kshill per fund qite t'keqen n'veti
Asaj t'mire qe e ki ja din vleren mas lehti

refreni :5X

ME FORCO TI MUA TE KAM SHPRESE O PERENDI
JAM I VETEM SONTE NE KETE NAT PLOT ME SHI


Ky tekst u dërgua nga Nga Debreshi   Valdrin100   Dddionis   IkebLuma   GOLDEDI
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet