Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Thuaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

....................
....................
Nuk po duron shpirti njerit se kjo zemer po pelset
Bon gajret o vllau jem pot thom ty njesoj si vetes
A'thu njeri mushet mend veq kur ti vjen fundi jetes
Iken n'tanaont si n'KOSOV edhe n'SHQIPRI
Athu gjaku pse u derdh per karrig a per liri
A kina sy more vllazni a pe shohni qka po n'gjan
A je tu pa qe per parti vllau vllaun o ka e vran
Pse athu more i mjer meta pa ftyr e pa n'der
Perveq pares njeten tonde diqka tjeter a ka vler
A i thu kujt faliminder per ato tmira qe i ki
A i perulesh najher zotit qe ti fali ato sy
Nime a po kini pare per fushat elektorale
Sa perqind e ksaj KOSOVE JETOJN ME N'DIMA SOCIALE
Un e boj un se boj ky premtoj e aj n'dertoj
Nesoj te ton jeni bo kape njonjin tjetrit m'shoj
....................

Ref; 1
....................
Thuaj at qe ke ne zemer
Ti thuaj qka nuk e duron dot
Ti thuaj jom SHQIPTAR ME EMER
Ti thuaj dhe besoj veq ne 1 ZOT
....................

....................
E shoh 1 nan ne nje anderr ish e vetme dhe po qan
E vajton djalin e vet qe nuk e din Pse ku ja vran
Ishte djali i hastreti n'ko tluftes u frigova
Tha nuk des oj nana jem pa u shliru niher KOSOVA
E putha n'ball dhe u nis te past nana trimi jem
Te pret lokja te kjo der deri n'diten kur do vjen
Nese nuk um gjon gjall kurr nuk du met pa me lot
Kalimtar jem ne ket bot siq e ka shkru i MADHI ZOT
Erdhi djali me liri nuk e m'poshti as 1 shka
E vetmume m'beta sod nuk e di kush ma ka vra
E kerkoj veq 1 arsye kush e boni let um ....
S'kini pse e arrestoni se prap djali nuk um k'thehet
Veq te dera net um vjen let um thot qe e ka korit
Besoj n'pafajsin e tina se me mundi e kom rrit
Fjalt e nanes qe u than me lotin n'faqe qe u pa
Tregon qe ku vend i mjer shtet as ligj hala nuk ka
....................

Ref; 1
....................
Thuaj at qe ke ne zemer
Ti thuaj qka nuk e duron dot
Ti thuaj jom SHQIPTAR ME EMER
Ti thuaj dhe besoj veq ne 1 ZOT
....................

....................
Oj rini e vendit tem poh uba mir nuk e ka qare
Let t'na udh-heqe ai qe na she si krijesa jo si pare
Nga kjo jet kur te shkojm pergjithsi japim te ton
Se me duar tua e votove at qe e vjedhi vendin tond
Besimtari e perqeshe qite permi veti prona
Frik prej Zoti nuk ke pas se kurr n'XHAMI nuk t'shkeli koma
200 vjet ymer mi pas a'pet deken hak e kena
Nuk besove kur t'kallxum qe t'perkohshem te ton jena
Per AHIRET nuk ke punu kurr njet tone sje pendu
Thojshe kush u kthy n'ket bot e per XHENET ju ka kallxu
boft ramet I MADHI ZOT shkaku juv u prishem sot
Deri kur NANA SHQIPTARE PER EVLADIN ME DERDH LOT
Ateistat e pa fe thojn qe turk o muslimani
Besojn fjalen e poetve z'dojn me dit qa thot KUR'ANI
I vajton lapsi mjer ton kto vargje me trishtim
Pse o Zot n'koken tem bo mjalt si pelim
....................

Ref; 2
....................
Thuaj at qe ke ne zemer
Ti thuaj qka nuk e duron dot
Ti thuaj jom SHQIPTAR ME EMER
Ti thuaj dhe besoj veq ne 1 ZOT
....................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend   rafet18   Valdrin100Gold AG
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2011


Gold AG - Thuaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Thuaj".
3. Video është e këngës "Thuaj", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 0