Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Malsi E Madhe

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malsi E Madhe".
3. Video është e këngës "Malsi E Madhe", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Malsi E Madhe  (Feat. Malesori)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  29

Këngë e albumit:

"The Goldfather"

Komente

Asnjë Koment

05/07/2011

2011-07-05T16:33:16+00:00Gold Ag
...
Jom prej ktij veni si shqiponja n'fole
Jetoj me 1 GJUH 1 FLAMUR 1 ATDHE
BES SHQIPTARTI mikpritje trimni
T'mbroj me gjak oj e shtrenjta MALSI
Jom prej KRAJE e quhna SHQIPTAR
Mirsevjen GRUD PLAV e TIVAR
HOTI po thrret GUCI e KELMEND
Ma mir se n'ket tok nuk ka tjeter vend
Qou HALIL HAKAJ po thrret ULQINI
Jom BACA KURTI e ISMAJL MARTINI
Thojn ÇUN MULA e besen se shkeli
Po thirr KASTRATI TUZI e SHKRELI
ku ja ke msy more ESAT PASHA
Nuk o ky ven per TURK e per SHKJA
Armiqt e mi ktu me hi nuk mujn
Se DED GJO' LULI mu emnin ma qujn
...

Ref; Malsori
...
Lum KOSOVA lum SHQIPNIJA t'fala u bon e gjith MALSIA
Dhe betohemi ne FLAMUR DED GJO LULI nuk vdes kurr
Bin daullet me tupana se keshtu na bashkon nana
Nalt FLAMURIN KUQ E ZI qofshim fal o NAN SHQIPNI
...

Gold Ag
...
Jom LIBURN MOLOS e DARDAN
DALMAT KAON ARBER e ARDIAN
Jom gjoks i ADEMIT e shpat KASTRIOTI
SHQIPTAR ME SHEKUJ KTU MFALI ZOTI
Ni nan e kena qe SHQIPNI i thojna
I madh e i vogel me gjak e mbrojna
S'trembet qerpiku prej kurfar armiku
Luften se nali se vi prej KOPLIKU
URA E LEMAJES pot thirr MALOK GJEKA
Jom trim malsie e z'di qa o deka
Po vjen ni za prej KOLASHINI
Po thirr CETINA ku osht ISË BOLETINI
SHQIPNI ETNIKE DON FLAMURI JON
Tlumt ajo dor moter MARIGON
Krejt SHQIPTARI po e lun ket valle
t'paqim gjithmon MOJ SHQIPNI E MADHE
...

Ref;3 Malsori
...
Lum KOSOVA lum SHQIPNIJA t'fala u bon e gjith MALSIA
Dhe betohemi ne FLAMUR DED GJO LULI nuk vdes kurr
Bin daullet me tupana se keshtu na bashkon nana
Nalt FLAMURIN KUQ E ZI qofshim fal o NAN SHQIPNI
...


Ky tekst u dërgua nga  EnnisaaAG   Djal1Keq   Gazmend   fitore
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet