Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Burg Mërgimi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Burg Mërgimi".
3. Video është e këngës "Burg Mërgimi", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Burg Mërgimi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  37

Këngë e albumit:

"The Goldfather"

Komente

4 🔥

05/07/2011

2011-07-05T15:53:28+00:00....................
Burgu i mergimit m'ban brenda 1 djal
Me shpresen e vetme qe nje dit ka me dal
Mjaft um kalun kto vjet ne erresir
U mashtrova me t'keqen per 1 dit ma tmir
1 dekad vetmie mbush zemren me flak
Un po vi n'KOSOV me pa nanen plak
Veq n'lajme e pash at luft qe kaloj
N'gurbet kur jom nis t'kom than qe t'nimoj
Boma hallall oj nan se fjalen se majta
Kto vite vetmije me lot n'sy i lajta
Gabova si shumica qe mashtrohet per pare
Deshta veq me ju nimu se s'kom pas tjeter qare
Djali ma i vogel kurr nuk t'erdh ma n'der
E di veq per mu nan sa lotin e ke derdh
Sot po vi n'KOSOV se m'kan liru dje
Du me t'pa te dera po se di ma a um njeh
....................

Ref;
....................
Po kthehem prap
Un po vi ne atdheun tim
Se Malli me ka djeg
I vetem ne mergim
....................

....................
Me gzim e pikkllim nan djali po t'vjen
E sa m'ka marr malli per at venin tem
Gati 20 vjet i kalove n'gurbet
Gjdo dit e qdo nat vetes tu i dhan gajret
Ateroj n'atdhe si shqipnja n'fole
Emocioni i veqant po t'lyp nan ku je
Jo ishalla nuk osht qysh pe she
Se pom doket qe ktu nuk um paska met kurgjo
Ku osht ajo shpi qe fminin e kalova
Ku e kom at nan qe qdo dit e enderrova
Vllau jem ku je se nuk po t'sho as ty
Si jetima pa bab jena rrit prej fminis
Se di a pom nje po jom vllau jot
Syt mu kan qerru me t'pa pasha 1 ZOT
Ku e kom NANEN SE VENI KOKA BOSH
Nana n'luft ka dek vlla na lasht ZOTI shnosh
....................

Ref;
....................
Po kthehem prap
Un po vi ne atdheun tim
Se Malli me ka djeg
I vetem ne mergim
....................

....................
Loti pikon se ma shum spo duroj
Mbeshtetjen e vetme te ZOTI e kerkoj
Nje zemer e vrar ne shum pjes e ndar
2 sy te verbuar nje loke per ta par
ndjenj e pazakonshme kur ski qa me than
Me fatin po pajtona se e shkrume u kan
Hija e jote ter jeten do t'me n'djek
Te vorri po qaj dheun me dor ta prek
E di se nga un se ke marr asnje leter
Dhasht ZOTI te takoj perjetesisht n'boten tjeter
1 grusht dhe prej teje NAN po e marr me veti
Ta shikoj e ta prek ne at vetmi gurbeti
Kam shpresen e vetme te takoj ne AHIRET
Boj lutje te ZOTI te shperblej me GJENET
Po kthehem andej me shum plag ne zemer
Tërë jeten ti je NAN MA I SHTREJTI EMER
....................

Ref;2
....................
Po kthehem prap
Un po vi ne atdheun tim
Se Malli me ka djeg
I vetem ne mergim
.................... ne mergim


Ky tekst u dërgua nga  Ardditt   EnnisaaAG   Gazmend
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet