Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Gjiithmon I Gjall Enver Zymberi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjiithmon I Gjall Enver Zymberi".
3. Video është e këngës "Gjiithmon I Gjall Enver Zymberi", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Gjiithmon I Gjall Enver Zymberi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  99

Komente

3 🔥

27/07/2011

2011-07-27T22:25:20+00:00....................
Po ta lo 1 amanet oj KOSOV toka jem
Nuk um dhimet kjo jet per me rujt atdheun tem
Skeni pse boni qudi qata shkije jon apet
Po vi per ty o veri se ENVERI nuk tlen vet
E di qe fmive tmi ju kalon jeta me mall
Bonu tfort ju past babi se ton jeten jom i gjall
Shum si un po i takoj nket bot qe po jetoj
Mos e shkel nderin ton se gjaku jon dot ju mallkoj
Maje BESEN E SHQIPTARIT duje me zemer at vlla
Runi kufit e KOSOVËS der kur tshkon i mrami shka
Mos um qani o shok edhe pse e keni shtir
Me ra per LIRI t'KOSOVËS koka deka ma e mir
E kom ondrru ket dit qysh n'moshen e fminis
Ruje vlla pushken tem qe ja kthej plumin serbis
At cka e deshta njet man fund e shijova
Le ta din gjdo bir shkine e jona osht KOSOVA
....................

Ref:
....................
Qenka veshtir lamtumiren ta them
Gjithmon i gjall per ty do te jem
Nuk e duroj dot regjimin e huaj
Te lutem vlla amanetin ma ruaj
....................

....................
Ti vazhdoje luften vlla ndale tmerrin e barbarit
Prite oj serbi e gjor tash zemrimin e SHQIPTARIT
Duhet rroja shekullore kom 1 bab edhe 1 nan
Deri nditen e kjametit flitet SHQIPJA 4 an
Desim qysh na ka hije ska armik qe na trem
MITROVIC GJAKU JEM TI JE KON DEM BABA DEM
Jon KOSOVA e SHQIPNIJA 1 bres me 2 alltija
Sikur un jon te ton kejt Dubovci e Vushtrria
Se koriti ket at'dhe se jom 1 BIR SHQIPTARI
Po ta lo amanet lema 1 FLAMUR TE VARRI
Let valon KUQ E ZI neper male neper vreshta
Let valon afer meje njesoj se qysh e deshta
Vdekja jem let percillet mesazh i kejt botes
Le ta din qe SHQIPTARIJA HALA SHERR I SHE EVROPES
Po mbar bota le ta din se kjo o toka e SHQIPTARIT
Zdi mu nal pa i shti n'dhe kta QENT e car llazarit
....................

Ref: 3
....................
Qenka veshtir lamtumiren ta them
Gjithmon i gjall per ty do te jem
Nuk e duroj dot regjimin e huaj
Te lutem vlla amanetin ma ruaj
....................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend   valonS1   EnnisaaAG   fisi1
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet