A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG - Shqiptar Me Zemër  (Feat. Hysni Klinaku)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  64

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/09/2012

2012-09-20T15:37:16

Featuring

Hysni Klinaku

Song from the album:

"Urime Shqiperi"


Nuk e di a do ta njih kur te kthehem birin tim
dua si dikur ta shoh e aj eshte flamuri im

Tash goja po fol se edhe lapsi po vajton
I qojm t'fala Kosoves se veq 2 fjal I kom
Osht fjala per karrika per kravata e pozita
Ju qe n'shpinen ton merrni grada e merita ....
ju qe per ate vend kurr njet nuk keni vujt e
ja keni kthy shpinen bash kur u dashte me rujte
e na bajna gajret edhe pse hiq nuk eshte leht
mshira e Zotit eshte e madhe qe ka per robin e vet
e ju krejt i keni po Zot kurr skeni pas
s'perngjani si njerz se krejt jeni ba si shtaz
skeni ftyre e skeni marre rreni hani nginu pare
zemra kur po plaska kto fjale thuhen pa qare
ate liri e prunem na ata qe ju pe gzoni
boni tfala krejt lugines vllau jem mos e harroni
e thuje veq ni fjale Kosov gzona ket zemer
se shume gjak kena derdh e po derdhim per ate emer.

Nuk e di a do ta njih kur te kthehem birin tim
dua si dikur ta shoh e aj eshte flamuri im

100 vjet shtet gzuar shqipnia jon
na kishim pas qef at dit aty me kon
po nat mnyren ton diqysh kem me festu
se krejt gjak e lot edhe kto rreshta jan shkru
gajret baba e nan gajret o shokte e mi
se mir ska me u bo kurr pa u bo krejt Shqipni
na luftum per ket tok e ju krejt na kthyt shpinen
po shpresen e fundit kem Tiranen e Prishtinen
A ka naj Zot qe del e ja nal kti shkaut turrin
se merzia e shpirti po e pelcitka edhe burrin
ku je moj Evrop kurva plak thuje ni fjal se
dije qe ksaj here me temel ka me ta kall
t'mirat e ksaj bote qe po i hani me miliona
ju kthefshin nat dynja ma zi se t'kqiat tona
e nese vjen dita prap un vi vlla e t'mbroj se
jom SHQIPTAR ME ZEMER jo si ju SHQIPTAR me goj.


Lyrics submited by  EnnisaaAG   GOLDEDI
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019