A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Gold AG - Golden Eagle


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  57

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

29/10/2012

2012-10-29T17:00:35

Song from the album:

"Urime Shqiperi"


Yeah! Go-go-go-gold
Golden eagle

Shqiponja feston me shqipet dy krena
Gezuar shqiptare Shipni tungatjeta!
Feston Vlora e feston Tirana
1oo vjetori kjo dit o e jona
Zanin ma nin pi Shkupit n`Prishtin
N'Preshev e lugin çameri e Janin
Jena krejt bashk t`mledhun n`nji vadhe
Vjen Golden eagle n`Shqiprin e madhe
Goldi t`erdh dimrin ta bon ver
Ngat emrit tem jo s'ka emra tjer
Te ton festoni krejt hani e pini
N'ket sofer ton shqiptar mirsevini.

Golden Eagle...


Lyrics submited by  Annonim
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019