Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Mbahu

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbahu".
3. Video është e këngës "Mbahu", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Mbahu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  44

Këngë e albumit:

"Hite Vere"

Këngë e albumit:

"Goldi Ta Kall"

Komente

6 🔥

22/01/2013

2013-01-22T20:32:12+00:00Rrugt e lugines frik e trishtim
mbetem n'mjerim hallin tem vlla ma din
qou shqipni kqyr qa ban vaki
se ma rrethun presheven plot tanke e ushtri
zemra dushmonve kurr se diti mshiren
naj vrajten djemt po jo edhe deshiren
i vrajten shum t'ri lan nana me lot
zemra ka me ba herdo kur goja qka thote
eh moj lugin kush ma mir hallin ta kan
kush t'don me zemer per ty deken e vran
ishalla don zoti bashkohum o shqiptar
se desim teton per ni flamur kombetar
ti kallxojm krejt botes e qenve t'sllobodanit
ni shqiptari jam kan mi dal zot vatanit
po dhelprat dinake neper mengjese kur vin
mledhen pak si shum se a kthehen nuk e din,

ref:

a ka zemer qe nuk qan kur digjet lugina
po vjen shkupi me tiran n'kam qohet prishtina
mbahu presheva ime pash dhimbjet e mia
neper shekuj sa shum trima lindi historia

le t'mban kjo shkini sado frike e panik
se ktu na ka fal zoti e njet se kem me ik
kjo eshte politik qe kejtve naj han mishin
se s'paska rahati pa ja dridh niher nishin
t'du oj preshev si kastriotin kruja
e kange per ty knoj bash si beqa e muja
e dita kur i vjen me pri per fitore
e me ba realitet ate anderr shekullore
nje anderr qe ma deshti edhe baba e gjyshi
po shkijet mi morren kta msone mos e dishi
jom qaj qe neper shekuj m'ka perplas historija kshtu qe dej t'kom ymer luftoj n'troje t'mia
mbahu preshevar qysh u mbajte o burr
trathtia na ndajti se na su ndajtem kurr
lsho mshire o zot ma forco kombin tem
se des e jetoj per ty presheva jem,

ref:

a ka zemer qe nuk qan kur digjet lugina
po vjen shkupi me tiran n'kam qohet prishtina
mbahu presheva ime pash dhimbjet e mia
neper shekuj sa shum trima lindi historia,

verse:
mes nje aksioni plitseve ne oren 7 te mengjesit ushtria serbe ka hequr lapidarin e deshmorve te UQPMB-se ne qender te presheves,

ref 2x:

a ka zemer qe nuk qan kur digjet lugina
po vjen shkupi me tiran n'kam qohet prishtina
mbahu presheva ime pash dhimbjet e mia
neper shekuj sa shum trima lindi historia.


Ky tekst u dërgua nga  ArmendAG
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet