A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG - Shum Vjet  (Feat. Nysret Muçiqi)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  27

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/02/2013

2013-02-12T18:59:25

Featuring

Nysret Muçiqi

Song from the album:

"Goldi Ta Kall"


Gold AG:

Nje thik qe pom shpon as me fol s'pom len
sa turp e sa marre prej jush po na vjen
ju qe rinin ja kushtut kti atdheu
e tash bishat sllave po ju tundin prej dheu
na falni deshmor ju o trima luftar
se emrin e juv e kan perly shum trathtar
jom prind jom vlla e jom bir deshmori
eshtrat e t'parve pom lekundin prej vorri
po prekin ku s'duhet e gjaku po vlon
mos prek aty ku shqiptari s'duron
Medvegja m'ka met si qyqe e mjere
sa nana kan dek tuj prit djemt n'der
sa gjaku u derdh n'ty ma e mira tok
per ty e krisi pushken Bardhyli me shoke
per ty luftoj Vitia Qingji e Nijazia
se pa ty lugin nuk merr frym Shqipnia

ref_

Nysret Muqiqi:

U bene shum vjet o vlla qe s'jemi pa
shum vjet ket dhe me lot un e kam la
shum vjet ka prit ne der kjo nene e mjer
lulja po qel me gjak edhe n'ket pranver

Gold AG:

mos prek serbi bash aty ku del gjak
po thojn qe je shum po as na sjena pak
pushka e Lleshit pret me rujt vatanin
me veti kom terrin vlla Baki Bajramin
tuten ma din kjo serbi e ngrata
se kete ven nuk e lshoj pasha fminin qe pata
se e du si nana qysh e don djalin
e du si Lirimi krejt qysh e don malin
qata ndali Evrop kta klysha Rusie
se rreshtat e gat jan nis prej Shqipnie
krejt Kosova n'kam per luft jo per fjal
prap i dalin zot ata qe i kan dal
prap ndizet flak lahet me gjak pranvera
se prap uniformat pom vijn te dera
ishalla don zoti vlla e takohem n'mal
se gjaku deshmorve kurr s'na ban hallall

ref_

Nysret Muqiqi:

U bene shum vjet o vlla qe s'jemi pa
shum vjet ket dhe me lot un e kam la
shum vjet ka prit ne der kjo nene e mjer
lulja po qel me gjak edhe n'ket pranver(2x).


Lyrics submited by  ArmendAG   GOLDEDI   Dergim1234
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019