Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Kingji E Terri

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kingji E Terri".
3. Video është e këngës "Kingji E Terri", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Kingji E Terri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  52

Këngë e albumit:

"Goldi Ta Kall"

Komente

4 🔥

01/12/2013

2013-11-30T23:00:00+00:00............................................................
Ni jet e ni emer ni kang e thot kulla
Se N'zheger t'Kosoves lindin vec burra
Bujrëm serbi se pe shoh t'ka hi tmerri
Jem trima t'ksaj ane jam KINGJI e TERRI
Ni bes SHQIPTARI ja dha VLLAU VLLAUT
Gjdo pllam SHQIPNIJE do ta mbrojm prej shkaut
Ti kalli me temel ato bishat e egra
Se kshtu m'lindi NANA e kshtu m'rriti ZHEGRA
Boll na burgose na vrajte sa mujte
Se kem n'jet me rrnu me tortura e vujtje
E tuten s'ta dim pasha rizan e ZOTIT
Se jeten at'dheut po ja falim prej sodit
T'part qdo her m'syme e t'fundit largohem
Humbje nuk njohim e t'gjall nuk dorzohem
Na dy po vim na prit vlla AGIM
Se me dek per ket dhe osht ma mir se n'MERGIM
............................................................

Ref:
............................................................
Sa shum vite do t'kalojn e sdo t'jem pran teje loke
Ne Luginen nuk e lshojm se i kem borxh asaj toke
Vin dy shqipe nga nje anë si shqiponja e skifteri
Me prit Presheva nan nuk t'len vet KINGJI e TERRI
............................................................

............................................................
S'dojm kompromise s'dojm rrena e fjal
Vdekje armiqve e plumin bash n'ball
Dije qe nuk del o qetnik mo ku t'hish
Se me dek na kan msu moti gjysh e stergjysh
Se kem heren e par qe n'tel po na prek
Jo nuk paska ma mir se per ket ven me dek
E kur t'gzoj liri ty o vlla s'ta kthej shpinen
Se zemra pom djeg tash ma shum per Luginen
Pritna BARDHYL se bashk i qesim fare
Let kthen n'shkini tash me turp e me marre
Kthehu serbi atje ku e ki kufinin
Jom vlla SAMIU bashk me SHABAN UKSHININ
E pushken ta kthejm dyfish pasha ZOTIN
Para desim na po se lojm KASTRIOTIN
Flak kallet maji e po thot Lugina
Na metem pa ju sikur pa sy o TRIMA
............................................................

Ref:
............................................................
Sa shum vite do t'kalojn e sdo t'jem pran teje loke
Ne Luginen nuk e lshojm se i kem borxh asaj toke
Vin dy shqipe nga nje anë si shqiponja e skifteri
Me prit Presheva nan nuk t'len vet KINGJI e TERRI
............................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend   GOLDEDI
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet