Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Jeta Koka Sprov

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta Koka Sprov".
3. Video është e këngës "Jeta Koka Sprov", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Jeta Koka Sprov  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Këngë e albumit:

"Goldi Ta Kall"

Komente

4 🔥

25/05/2013

2013-05-25T16:55:19+00:00Prej dites qe kom hi kom kalu neper shum sene
q'do fjal qe ma ke ni ka dal pi zemres teme
dikur m'kan kesh krejt se xhinja spo menojshin drejt
koha ka ndryshu nuk e di as vet sa shpejt
dikur kisha nevoj ni perkraje me ma dhon
qoft ni fjal e mir shum e madhe ateher u kan
jeta kur t'sprovon t'qon e t'perplas ka don
ti ruje mllefin ton se vjen dita kur fiton
ata qe dojn me t'shkel taman kur ja nis me qel
bash ateher kur nuk e presin i vjen dita me ngel
se nket bot ka 1 zot qe e sheh qka nuk e dina
e ma i madh se idhnimi eshte veq mshira e tina
njerzt e lig mashtrojn trillojn lloj lloj menyra
ai ka met bo keq e ti bonja 100 tmira
kejt senet spo kujtojshin per njerzit qe ui bon
bon tmira veq per zot se veq ai nuk ti harron kurr

ref_

Jeta koka sprov pelim per teton
krejt nvaret prej teje tani t'omel sa e bon
ski nevoj mu qart e ski nevoj me shajt
mu kan jeta e mir nuk kishim lind tu kajt(2x)

N'kto rrug qe kalova shum sene perjetova
qdo mengjes qe u qova thash sot ma shum u msova
e jeta po kalojka me sprova e msime
dikush po falke shum e dikush as per ni kime
dikush nuk pe menojke ni moment qe nuk e din
e gjithmon po kujtojke qe ma i forti rrin
kjo jet koka sprov mun e verteton qysh don
veq nisu prej faktit qe kerkush gjithmon s'jeton
her me dill her me shi kjo o jeta more shoq
ik se kerri huj gjithmon po t'like n'lloq
mosi kshyr haverat veq kur i ki xhepat mir
ishalla nuk bjen zero se i rralli ka me t'thirr
e qat'her shum shpejt tona senet muj mi vrejt
kur e ki zorin ma t'madh e gjen njerin e drejt
bon t'mira ti sa mun se ato ruhen dikun
e t'kthehen bash qat'her kur sun ja msyn kerkun hiq

ref_

Jeta koka sprov pelim per teton
krejt nvaret prej teje tani t'omel sa e bon
ski nevoj mu qart e ski nevoj me shajt
mu kan jeta e mir nuk kishim lind tu kajt(2x)

Jeta kur po dojke si pelimi po t'idhtojke
bash ku zemra po lakmojke qaj mas shumti po trathtojke
dashni spo egzistojke aty ku paska interes
e koha po ndryshojke n'mbramje shi dill n'mengjes
tmirat qe i bona meten t'shkume e t'harrume
kjo per faktin se i bona n'venet e gabume
bon t'mira ti sa dush po kejt boni me mas
se neser kejt e mira munet zemren me ta plas
se ndryshe e menon ti tmiren e ni tmires
njerzt folin fjal t'mdhaja po smujn me dal pi bires
trathtojn ata qe tdojn per qellime t'caktume
qat'her e mira jote shlyhet kejt si e harrume
qata ki kujdes mos e qel zemren gjithkun
se kejt nuk jan si ti vlla e kejt nuk jan si un
po ti bonu qysh je edhe thuje qysh e ndin
zoti eshte me ty kur ski faj teton i fshin

ref_

Jeta koka sprov pelim per teton
krejt nvaret prej teje tani t'omel sa e bon
ski nevoj mu qart e ski nevoj me shajt
mu kan jeta e mir nuk kishim lind tu kajt(2x)


Ky tekst u dërgua nga  ArmendAG
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet