Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Me Neve Nuk Ka

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Neve Nuk Ka".
3. Video është e këngës "Me Neve Nuk Ka", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Me Neve Nuk Ka  (Feat. Barooti)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Këngë e albumit:

"Goldi Ta Kall"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Barooti

02/07/2013

2013-07-02T10:33:27+00:00Gold Ag
.........................................................
Trimi i mir me plot dosta n'krah
Hajde tash cili ktu po don dishka
Cili o ka don se krejt trut ja kupi
Ja prishi temelin krejt faren ja hupi
Une jom ksi soji per ata qe mkan inati
Se kejt kush i mati koxha moti e pati
Ska kurfar mnyre me kta repera lavire
Veq spo m'afrohen ngat se krejt i pshy per ftyre
Respektin ja boj gjithkujt qe ma bon
E kush ma ka inatin n'pidh t'nones le t'shkon
Se krejt fjalt qe i foli un kaloj naper to
Te un ska nuk di veq po ose jo
Ma o budall mos u shty me ni mahall
Se ton jeten je pishmon sat jesh gjall
Ju kejt tuca jeni edhe fajin mir e dini
Po mu kru ka na ju at nafak se kini
.........................................................

Ref:2x Gold Ag & Barooti
.........................................................
Me neve nuk ka
Thirri krejt nese don
Na bim rep o vlla
Aasi qe mungon
Qasi qe len shej
E kurr nuk harrohet
Edhe kur sjena knej
Apet nisoj ngohet
.........................................................

Gold Ag
.........................................................
Mledhnu dushmon bonu bashk ju teton
Se prezenca e juve vullnetin ma shton
Ju jeni krejt muta veq leni para shpis
E tuten ja dini veq ni Gold Ag's
E sa per at pun e dim sa je trim
Badihava i jepni gaz se na ja bojm tim
Jo Ages jo smun kerqysh me m'bind
Se pidh none s'bohesh po ksi soji lind
.........................................................

Barooti
.........................................................
Badihava nuk kom dhon qe kta sen nuk jon
N'fillim nuk um besojshin po tash e din te ton
Kush jon e qka jon e dini edhe ju
Dhipat mesin dhipa se hala ka burra ktu
Deri dje jon kon estrad e tashti mo nuk jon
I kan bo ka 100 ftyra po poplli nuk pi don
I kan ndrru 100 stila po pom doket pak si von
Prap tumi met tum nuk ka lidhje kush e bon
.........................................................

Ref:2x Gold Ag & Barooti
.........................................................
Me neve nuk ka
Thirri krejt nese don
Na bim rep o vlla
Qasi qe mungon
Qasi qe len shej
E kurr nuk harrohet
Edhe kur sjena knej
Apet nisoj ngohet
........................................................

Barooti
........................................................
Jena kallabllak e juvja tash e pat
Po thu qe jeni IN haver mos zajabat
Se dihet kush o knena kur o fjala per hip-hop
Ju keni menun per me kon por prap jeni shum larg
Se fjalt e juve zhduken sikur blici n'aparat
Fjalt e tona t'arta peshojn ron maten me karat
S'ju dhojna ardhak ju lojna me milja larg
Na kur s'ja majna vetit nalt edhe pse jena ma t'veqant
Dallimi juv me neve bash si nata me diten
Se bojna hiq per pare edhe na per pare nuk shitem
E nese t'vesin per neve kallxoju qe ta regjim beatin
Ta pshurrim krejt eliten kallxoju mos t'haliten
Se senet tona priten se i bojna me zemer
Sundojna n'ket qim none se kurr se bojna per emer
Qata sot kejt um njohin edhe kejt na dojn
Respekt per dashamir se as na kurr sju harrojm
........................................................

Ref:2x Gold Ag & Barooti
.........................................................
Me neve nuk ka thirri krejt nese don
Na bim rep o vlla qasi qe mungon
Qasi qe len shej e kurr nuk harrohet
Edhe kur sjena knej apet nisoj ngohet
........................................................

Me neve nuk ka


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet