A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Gold AG - Dhembje E Dashni


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  358

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

03/10/2013

2013-10-03T09:03:40

Song from the album:

"Nguce Ananin"


Gold Ag:

Repp1:

Bota krejt flak, rahati ska kerkun ,
i dopti po shkelet , si ktu si gjithkun ,
Rinia ska pare ,do zdojn do spunojn,
Thojn 1 munsi me pas ,krejt Kosoven e lshojn,
Emigrojn neper bot , zori kas pot shtin,
Sa her pot kesh ftyra ,garant qe nuk e din ,
Dashnia per atdhe ,kurr pi zemer s'shemet
E kjo ftyr na kesh, Kosov ku t'permenet ,
Jeta pot shtika, ti ku spe menojshe,
Per dikon qe pe dojshe ,edhe plumin pe durojshe,
Jeta koka e shkurt ,e kerkujt si paska met,
E qa fol goja jem ,so rren po e vertet ,
E kto gjenerata t'reja ,qe do t'vin mas meje ,
E din kush i m'soj ,fjal kombi e feje,
Idoll nuk um thojn ,edhe pse mdojn si vllaun,
Se un bashk me ta ,e idollizojm veq ALLAH-un,

Reff :

Aty ku ka lot , ka dhembje e dashni,
Aj qe nuk ka ZOT, se nje veten e tij,
Dikuj i doket shum jeta ,e dikujna pak,
Pate s'pate pare ,dije deken e ki hak ,

Se..aty ku ka lot ,ka dhembje e dashni ,
Aj qe nuk ka ZOT, se nje veten e tij ,
Dikuj i doket shum jeta ,e dikujna pak,
Pate s'pate pare ,dije deken e ki hak.

Repp2 :

E laj vesht si un ,vllau jem a je ka nin,
Vrasje n'Tiran ,t'burgosun n'Lugin,
Thika n'Prishtin, sa tmerr moj Shipni ,
Nusja Shqiptare ,shkon nuse n'Serbi,
A ka ky ven burra ,qe i nal kto marrzia,
Se kurr ma mjerim ,nuk ka pas Shipnia,
Ti leje o vlla ,politiken n'ven t'vet,
Se secili pi tyne ,n'ven t'vetin o MBRET,
Sa burrat i kena ,me vepra me emen,
Po kur t'fol i huji ,tani t'grah edhe 1 femen,
Ktu o ven i hajnav ,qe sja din fukaras,
Ktu na hekin Hoxhen ,per mllefin e Zinas,
Ma shum se Evropa ,ky ven po civilizohet,
Motra me shami ,ktu pi shkolle perjashtohet ,
Ktu mjekrra e Piktorit ,ka vleren e artistit,
E ajo e Muslimanit ,e shame pi Komunistit .

Reff:

Aty ku ka lot ,ka dhembje e dashni,
Aj qe nuk ka ZOT, se nje veten e tij ,
Dikuj i doket shum jeta, e dikujna pak,
Pate s'pate pare ,dije deken e ki hak ,

Se.. aty ku ka lot, ka dhembje e dashni
Aj qe nuk ka ZOT, se nje veten e tij ,
Dikuj i doket shum jeta, e dikujna pak,
Pate s'pate pare ,dije deken e ki hak.

Repp3:

Hajt pe ndrroj kanallin ,pi qes lajmet e huja,
Problemet e botes ,shum her jon probleme tuja,
Fmija jon ka desin ,helmohem pi qafirav,
Dikush nuk ka hiq, dikush sja din skejen t'Mirav,
Sa musliman jan vra ,vet i keni pa ,
Na jem bashk me juve ,e shum her bojm DUA ,
N'Amerik tu pi hashash ,t'gjun djali me kallash,
Vrahen fmija n'klas ,kush o fajtori tash ?
E muslimani i drejt ,krejt boten me ja dhon ,
Kunder asnje krijese ,smunet i pamshirshem me kan,
Veq nalu meno ,sa vjet i ke bo,
Ajo qe s'kthehet kurr,e ka emrin KOH,
Kryje 1 obligim ,se su krijove pa qellim ,
Kujtohu kush je ,tani ma shum ki besim ,
Me t'mirat e dynjas ,vllau jem mos u mashtro,
Qdo fillim e ka 1 fund ,ket sen mos e harro.

Reff: 2x

Aty ku ka lot ka dhembje e dashni,
Aj qe nuk ka ZOT, se nje veten e tij ,
Dikuj i doket shum jeta e dikujna pak,
Pate s'pate pare dije deken e ki hak ,

Se.. aty ku ka lot ka dhembje e dashni ,
Aj qe nuk ka ZOT, se nje veten e tij ,
Dikuj i doket shum jeta e dikujna pak,
Pate s'pate pare dije deken e ki hak.


Lyrics submited by  Lukinjo   Zibit
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019