A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG - Ne Vendin E Vjeter  (Feat. Beatrix Ramosaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  54

07/11/2013

2013-11-07T18:58:28

Featuring

Beatrix Ramosaj

Këngë e Albumit:

Nguce Ananin


Gold AG:
Kjo nat qe po vjen, pergjithon po na ndan
dikuj sonte syri dikuj zemra po i qan
Kujtoje ate moment ate takim qe jemi pa
se t`miren edhe t`keqen bashk e kena nda
Kemi pas ni qellim ni drejtim edhe ni rrug
thojshe t`du qaq shum saqe tutna kom met t`hup
I bindur jam kan nato qe ti kom than
kom dasht fmit e mi veq ty met t`thirr nane Po ondrrat qe pi dojka njeri shumica spo vishin e armiqt e ksaj pune gajle nuk po kishin
E di qe s`jom perfekt se cdo njeri gabon
po e di dhe si ty qe ma nuk e du kerkon
Edhe pse je larg tash e nuk jam ngat teje e di qe e tradhtume kurr nuk je ndi prej meje
Qysh dokesh si nuse shum kisha dasht me t`pa e ti shoh qysh po vallzojn ata qe na kan nda

Beatrix:
Ne vendin e vjeter kaloj pa ty
nuk mundem ta fsheh lotin ne sy
Ne mendje perjet vetem ti ke mbet
po lutem cdo her enderr te jete
Buzeqeshje nuk ka me ne syt e mi si ndodhi keshtu jo nuk edi
Ku rrinim ne dy
tash rri dikush tjeter
nuk ka me takime n`vendin e vjeter

Gold AG:

Sa andrra deshira sa plane ken per jeten mos harro se dikush t`ka dasht ma shum se veten
Sdi ku i ke lan ato fjal qe I ke than gzoje dikon tjeter qe me to ki me kon
Ket pozit e kom e beso qe nuk kom faj
kom dashni per ty ma shum se ka pare ai
Sdi cila e keqe tuve si pelqej te un jom qiky qe jam as ma pak as ma shum
Po ska lidhje mos ti him anej se per kejt ka ZOT s`jena rasti vetem po ksi raste nishem plot
Kur na folke dikush nuk na u dokshin trana thojshe mu me m`ndodh kurr prej teje nuk ndana
Po qe ndodhi u ndajtem kur asnjoni nuk e pritem jetum me ni vend bashk u lindem u rritem
Shum qajtem e qeshem u dashtem e u grindem me pa me mu nuk deshten veq ata qe e linden

Beatrix:
Ne vendin e vjeter kaloj pa ty nuk mundem ta fsheh lotin ne sy
Ne mendje perjet vetem ti ke mbet po lutem cdo her enderr te jete
Buzeqeshje nuk ka me ne syt e mi si ndodhi keshtu jo nuk edi
Ku rrinim ne dy tash rri dikush tjeter nuk ka me takime n`vendin e vjeter


Ky tekst u dërgua nga Elberina
Kartolina

 • 2017-02-19 19:58:54
  Kemi pas ni qellim
  ni drejtim edhe ni rrug
  thojshe t`du qaq shum
  saqe tutna kom met t`hup
 • 2017-02-19 19:58:56
  E di qe s`jom perfekt
  se cdo njeri gabon
  po e di dhe si ty
  qe ma nuk e du kerkon
 • 2016-11-17 23:29:41
  Ku rrinim ne dy tash rri dikush tjetër
  nuk ka më takime n'vëndin e vjetër
 • 2016-11-25 21:40:42
  Ne vendin e vjeter kaloj pa ty
  nuk mundem ta fsheh lotin ne sy
  Ne mendje perjet vetem ti ke mbet
  po lutem cdo her enderr te jete
  Buzeqeshje nuk ka me ne syt e mi
  si ndodhi keshtu jo nuk e di
 • 2017-03-04 21:59:07
  I bindur jam kan nato qe ti kom than
  kom dasht fmit e mi veq ty met t`thirr nane
  Po ondrrat qe pi dojka njeri
  shumica spo vishin
  e armiqt e ksaj pune
  gajle nuk po kishin

Krijo Një KartolinëMë Shumë...
teksteshqip.com © 2007 - 2018