A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Gold AG - Lotët E Djalit


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  319

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/06/2014

2014-06-25T15:59:50

Lyrics:

Gold AG

Arrangement:

Florent Boshnjaku

Video Production:

MProduction

Song from the album:

"Armikut Si Përulet"

Song from the album:

"Nguce Ananin"


Sa her qe nanes un po ja fshi lotin
Për ty po lutemi të dy
Kam munges te babes dhe po e lus ZOTIN
Të kthehet pash lotët e mi

Koha po kalon bashk me to po kalojn vitet
Ti nuk je ka sheh bab djali jot po rritet
Nana pom kallzon qe ti je lut mem pas
Jom shembull per te ton djali ma i miri n`klas
Edhe msusja mu m`ka vet qe ti n'mbledhje nuk je ardh
E di qe buza ka met kesh se un ftyren ta kom zbardh
Nana po merzitet pe vrej qe pi mungon
Maje n`men si na bab kerkush n'jet nuk t`don
Ktheju djalit tond hajde bab qa je ka pret
Kejt pi pret dikush te shkolla une po kthena vet
Po du met perqaf e me ti thon 100 fjal
Ja kom nis me shku n`Xhami sa mir jom msu mu fal
Lutna per ty e per nanen se zemra mu ka vra
Lutna deri ta shoh hanen se mka marr malli me t`pa
I qoj durt ka qielli ki meshir o ZOTI jem
Ma ruj nanen e mu ruma ZOT baben temm

Sa her që nanes un po ja fshi lotin
Për ty po lutemi të dy
Kam munges të babes dhe po e lus ZOTIN të
Të kthehet pash lotet e mi

Jom ka i ni per ty bab tona punt e kqija
Po une ty t`kom n`zemer qysh je n`ondrrat e mia
Sa t`kom dasht more bab gjithmon t`kom prit te dera
Po ti diqka ndryshove nuk je si herav tjera
Lej punt e kqija kthehu te familja jote
Se me ty si krahasoj kurr t`mirat e ksaj bote
Nuk shkon dit as nat qe sum thot zemra me kajt
Ma shpesh se ti po vin kusherit e dajt
gjyshi mka kallzu per dikur qysh u kon jeta
Per me ju majt juve gjall i ka shit tokat e veta
E ti mu m'harrove m`ke lon si mos mem pas
Kthehu pash mu bab se zemra do mem plas
E kom marr librezen kejt me 5`qe e kom mush
Po du me ta kallzu un vi t`shoh ku tdush
Tash o muji i meshires Ramazani o ka vjen
Hajde pak per hater t`nanes e pak per hater tem

Sa her që nanes un po ja fshi lotin
Për ty po lutemi të dy
Kam munges të babes dhe po e lus ZOTIN të
Të kthehet pash lotet e mi (3x)


Lyrics submited by Arlinda Haliti   blerinaAG
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019