Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Fjalët E Qiririt  (Feat. Ganimete Abazi & Ilirët)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  194

Video Produksioni:

MProduction

Këngë e albumit:

"Dy Krisma"

Këngë e albumit:

"Armikut Si Përulet"

Komente

35 🔥

Featuring

Ganimete Abazi (Ganja)

Featuring

Ilirët

15/10/2014

2014-10-15T17:57:15+00:00Ganja:
Un per ju do t'rri te tretem
As sa qiri te mos mbetem
Te venitem t'digjem dot
Kete deshire e kam sa mot

O as zjarrit nuk i druhem
Dhe kurr sdua qe te shuhem
Do te digjem me deshire
Qe te beje drite sa me mire

Gold Ag:
Jena pellazg ilir e shqiptar
E kem simbol ket flamur kombtar
Allti e sharki mrena n'nkonak
Knojm e luftojm e mbrojna me gjak
Djal mas djali kjo frym e rrit
Desim teton e sdim mu korit
Me shpat e me plum armikun e ndali
Jeten ta jap e Shqipnin sta fali

Shemi(Iliret):
Kur me shihni se jam tretur
Mos mendoni se kam vdekur
Jam i gjalle e jam ne jete
Jam ne driten e vertete

Une jam ne shpirtin tuaj
Plagen time se merr i huaj

Gold Ag:
Jena tvjeter sa dheu e guri
Jem kuq e zi krejt si flamuri
Jom prej Kosove jom prej Shipnie
Jom Ilirid e jom bir Malsie
Jom Cameri e vi nga Janina
Jom Presheva e jom Lugina
Jom plis bardh prej kohes antike
Jom SHQIPONJE E MADHE SHQIPNI ETNIKE


Ky tekst u dërgua nga  Br3AcKeR
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet