A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Gold AG - Drenica


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  145

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

04/03/2015

2015-03-04T19:01:40

Music:

Bini Nebihu

Lyrics:

Gold AG

Video Production:

MProduction

Song from the album:

"Armikut Si Përulet"


Kam Drenicen plot me trima
Kam nje nanë e një atdhe
Vjen Prekazi si vetima
Gjaku Arbrit jemi ne

Oj tok Shqipnie ti je vend lavdie
Kurr pushken se nale drejt asaj shkinie
Sa trima Drenic i pate nder vite
I rujte i deshte i gzove e i rrite
Emri e lavdia përjetë nuk t'harrohet
Brez mas brezi ty kanga do t'knohet
Te ti peshojnë edhe vaji e gazi
Kangen e luften se ndal Prekazi
Armiqt i presim me pluma te dera
Pa gjakë lirie s'ka lule Pranvera
Kurr oj Kosov ty s'ta ktheva shpinën
Se t'fort e kom pas vëlla Hasan Prishtinen
Liria e vendit osht e vetmja shpres
Lufta don burra e shkau ska bes
I madh e i vogel pragun e mbrojm
Po tgjall Drenicen na kurr nuk e lshojm.

Kam Drenicen plot me trima
Kam një nanë e nje atdhe
Vjen Prekazi si vetima
Gjaku Arbrit jemi ne

Kam Drenicen plot me trima
Kam një nanë e nje atdhe
Vjen Prekazi si vetima
Gjaku Arbrit jemi ne

Burrat nder breza mi njeh historia
Ku t'kom o trim vëlla Ahmet Delia
Ktu folet shqip ktu i thojm Drenicë
Kur s'kemi pushk kryt ja u prejm sakicë
Për mu ka ndi Evropa e Bota
Se ktu kam rrit shumë Azema e Shota
Ktu djeget mali e ktu djeget fusha
Plot ushtar mas veti ka Shaban Polluzha
Luftova perball kurr o shka su fsheha
Jom nipë Emini mu mthojn Tahir Meha
Temelet me gjakë i kena prej t'parit
Ku je oj Drenica e Adem Jasharit
Hamza me dajen ni kangë ja u thot
Se lshojm Kosoven per jet e mot
Le t'qel dyrë Evropa se me dal nuk dojm
Ktu jem prej t'parit e pa dekë nuk e lshojm.

Kam Drenicen plot me trima
Kam një nanë e nje atdhe
Vjen Prekazi si vetima
Gjaku Arbrit jemi ne

Kam Drenicen plot me trima
Kam një nanë e nje atdhe
Vjen Prekazi si vetima
Gjaku Arbrit jemi ne


Lyrics submited by Xeni Nuredini   SVisar
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019