Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Po Vi Nga Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Ni mall i zemres spo mlen
rahat
Anderr Kosoven po e shoh cdo
nat
Ni za i shqipes qe Ni kohë po
mthirr
Çysh mun me mpa ti kshtu
more bir
Masi qe deken krejt hak e
kena
Ma sun po rri vlla sot un po
kthena
Se nrroj per pare kurr at Koshare
Dej sa ti qesim kejt shkijet
fare
Deshira e zemres tem quhet
vullkani Brigada jon osht Agim
Ramadani
Liman Rekaj mu emrin ma
thon
Erdha pak gjak ksaj toke me i
dhon.

REF
Po vi nga gurbeti se ma sun po
rri
Ku e kam at pushk vlla tja
lshoj njanin sy
Kur pysin familja se kur vi te
shpia
Thuj ai esht ne mesin ton ai
esht vet liria.

Bukurit e rralla qe mi ka
Londra
Smujta me i ndrru me ato
male e kodra
Po du atdheut me ja ndal vajin
Me bo krenar gjithmon Ferizajin
Pushka ndor si mal me bor
Kosov e bukur nuse me kuror
N'tmirat e botes jo spata lakmi
Se malli mpat mar per at er
me ta ni
Sikur baruti zemra kerset
Ni pushk Kosove o trim po
tpret
Pran shokve tu sot trupin
pushoje
Me dhe SHIPNIE vlla ballin freskoje.

REF
Po vi nga gurbeti se ma sun po
rri
Ku e kam at pushk vlla tja
lshoj njanin sy
Kur pysin familja se kur vi te
shpia
Thuj ai esht ne mesin ton ai
esht vet liria.

...
REF
Po vi nga gurbeti se ma sun po
rri
Ku e kam at pushk vlla tja
lshoj njanin sy
Kur pysin familja se kur vi te
shpia
Thuj ai esht ne mesin ton ai
esht vet liria.


Ky tekst u dërgua nga Djellona MalokuGold AG
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/05/2017


Gold AG - Po Vi Nga Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Vi Nga Gurbeti".
3. Video është e këngës "Po Vi Nga Gurbeti", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 0