Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Sokoli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  38

Ai po vjen prej mali 
Se din çka osht deka
Thot Kosova e kam djal
Ai është Naim Beka

Sokol nëna e ka lind 
Për vatan i etur
Ktu armiku mund të kaloj 
Veç në trupin tim të vdekur 2x

Kush o ai djal qe po djeg barot
Friken ja paska veç tmadhit Zot 
Është ai qe e ka ballin për tokë 
Pushken për shka e Besen për shokë

Familja ma mbjelli dashni per Shqipnin 
Kur dola n'protest zhduk Autonomin 
Burgose sa mujte por nuk u korita 
Thash vet me veti hajt shka se mvjen dita 

E tash qe besa dita më ka ardh
Me dek si burri e me faqe te bardhë 
Jom Naim Beka e vi prej Pleshines
Ai që stu tutë kurr o biri i shkines

Lufta pa mu si pa kryp ni deti 
Po shkoj me qef dytë po i la mas veti 
Oj Nerodime qelma ti deren 
Deri në frymen e fundit ty ta nifsha erën 

Ai po vjen prej mali 
Se din çka osht deka 
Thot Kosova e kam djal
Ai është Naim Beka

Sokol nëna e ka lindë 
Për vatan i eturë 
Ktu armiku mund të kaloj 
Veç në trupin tim të vdekur

Na i mbushe rrugt polic e patrolla 
Na vrave të ri e na mshele shkolla 
Po jo more qen se ka burra ky ven 
Un jom Sokoli i trrollit tem 

Me gjak Shqiptari me lu nuk mun 
O pasha ni Zot ktu ja ti ja unë 
Per gjakun e fmive po marrim hak 
Unë jam Jezerci bashk me Reçak 

Kur te del pranvera e lulzon liria 
Lulet kan çel nga plaget e mia 
O Kaçanik ti per jetë kofshë mir 
Anderr e kam pas me t’bo niher te lirë 

Vepra mbi tok e trupi nër dhe 
Ma gzofsh pavarsin me i miri atëdhe 
Sa her per neve ta keni mallin 
Mos na kujto daten po veç idealin 

Ai po vjen prej mali 
Se din çka osht deka
Thot Kosova e kam djal
Ai është Naim Beka

Sokol nëna e ka lindë 
Për vatan i etur
Ktu armiku mund të kaloj 
Veç në trupin tim të vdekur 


Ky tekst u dërgua nga Kastriot BerishaGold AG
Renditja: Top 200
Publikimi: 16/02/2020
Video Produksioni: MProduction


Gold AG - Sokoli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sokoli".
3. Video është e këngës "Sokoli", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (4)

26
39
32
11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 3