Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Bylbyli I Tropojës

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bylbyli I Tropojës".
3. Video është e këngës "Bylbyli I Tropojës", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Bylbyli I Tropojës  (Feat. Dava Gjergji)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Dava Gjergji

16/10/2020

2020-10-16T19:00:11+00:00[GOLD AG:]
Asht kam digjet Kosova nan nga flaka e zjarri
U ndal fluturimi i zogut nga mali
Po çahen krejt lisat e çerdhen po ma kallin
Por un jam Bylbyli e kurr kangen nuk ma nalin
Kurr mos me d’vetni ma pse luften e nise
Une jam prej Tropoje por n’Kosove kena hise
Kurdo qe na thrret Kosove e Shqiperia nan
More shkijeve jau heki edhe dheun ner kam
Mos m’qaj nana jem vet e rrite trimin
O s’ta koris buken e s’ta koris gjinin
Pritem ne Koshare vlla Agim Ramadani
Jam nje djal prej Tropoje jam Bylbyl Breçani

[DAVA GJERGJI:]
Çke Bylbyl bre ty t’pas nana
M’tha oj nan rahat su bana
Veç ma mir pa buk e uje
Se me nejt ma nan spo muj
Lum po ban nana per trimin
Ta jap buken e bekimin
Merre nje pushk e nje flamur
Per Kosove ja sot ja kurre.

[REF. DAVA GJERGJI 2x:]
Mirupafshim m’tha oj nan
Nje bes Zotit ja kam dhan
Me ba kush mem n’guc Kosoven
Oooooooooooo
Shkoj atje me krejt TROPOJEN.

[GOLD AG:]
Kur kerset pushka e ktu bahet zjarri
Maje men fjalen tem se une dal i pari
Nuk e kam s’pari qe atedheun po e mbroj
Se kur digjet Kosova asht n’kam nje TROPOJE
E ne oda kur folshim per Malsin e Gjakoves
Thash mos deksha pa u ba Ushtar i Kosoves
E i madhi Zot tash ma pruni dakikin
O po knaqna ka i shof ata shkie qysh po ikin
Kurr mos guxoni ma shqiperin me na e prek
Se deri tek molla e kuqe tash kena me ju njek
Per Shqiperine si Feniksi prej toke çohna
Sa her ta merr mendja ty me ardh n’troje tona.

[REF. DAVA GJERGJI 2x:]
Mirupafshim m’tha oj nan
Nje bes Zotit ja kam dhan
Me ba kush mem n’guc Kosoven
Oooooooooooo
Shkoj atje me krejt TROPOJEN.


Ky tekst u dërgua nga ARBER BAÇI10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet