Gold King
Gold King
Gold King
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Mars 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Gold King është këngëtar. Edhe pse gjat muajve të fundit nuk ka publikuar asgjë aji ka punuar në Video klipin e tij më të ri dhe në albumin e 2 të ardhshëm i cili është në përfundim e sipër.

Albumi do të jet me bashkpunime me këngtar/e të ndryshëm Shqiptar, Gold King përkujdeset vet si për tekstet ashtu edhe për inqizime të cilat i kryen në "Reword Records" ku njëkohsisht është edhe producent.

Pjesa më e madhe e albumit është kryer pothuajse 80% është e përfunduar albumi mba titullin "S'mdel Afati", një pjes e intrumentaleve jan të punuara nga vet ai kurse ndërsa disa të tjer jan programu jasht shtetit, gjithsej do jen 12-13 këng mysafir special jan: Bazzuka, Arre(ARDITA), DR Mery, Agresioni ...etj.

Ndërsa Gold King premnton që së bashku me albumin dot del edhe një video klip i cili është duke u punuar

Në vitin 2010, Gold King publikon albumin "Me Vler".

Më datë 20 Prill 2013, Gold King publikon videoklipin "Pse Po Qan".

Më datë 3 Maj 2014, Gold King publikon videoklipin "Fmia Po Lind Fmi".

Më datë 30 Shtator 2017, Gold King publikon videoklipin "A E Din".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: goldking goldking  Komente 1